Zdjęcie: Materiały prasowe

Studenci kierunku Informatyka z Uniwersytetu Rzeszowskiego trafili do finału konkursu, organizowanego w ramach największej konferencji branżowej w Europie Centralnej – Digital Dragons.

Projekt gry komputerowej 3D studentów Koła Naukowego Informatyki o nazwie „Tree of life: Tower Defence” został wybrany do finałów konkursu Students Talent Show odbywającego się w ramach Digital Dragons, największej konferencji w Europie Centralnej w branży gier wideo.

W skład zespołu projektowego wchodzą: Krystian Pinderski, Mateusz Molik, Sławomir Niedbała, Jakub Gurgacz, Adam Lalik, Szymon Kusiak i Paweł Warcaba.

W „Tree of Life: Tower Defence” gracz wciela się w postać Krasnoluda, który broni ostatniego zdrowego miejsca na świecie. Rozgrywka polega na obronie drzewa na środku (Nexusa) wokół którego gracz rozbudowuje fortyfikacje w postaci wież. W grze występują przeciwnicy, których celem jest przedarcie się do drzewa i zadanie mu obrażeń.

Świat w grze to zniszczony, rdzewiejący, obszar w którym ostatnim punktem zawierającym florę jest drzewo i obszar wokół niego którego bronimy. Gra polega na pobijaniu własnych rekordów i planowaniu lepszych strategii obrony.

Zdjęcie: Materiały prasowe

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama