Reklama

Instytut Badań i Analiz Finansowych działający przy WSIiZ podjął współpracę z renomowanymi instytucjami finansowymi, m.in. z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie. Ma ona umożliwić studentom ekonomii oraz finansów i rachunkowości ciekawe staże i praktyki.

– Wśród instytucji, z którymi współpracuje IBAF, a które oferują staże i praktyki studentom WSIiZ, są m.in. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz duże banki o uznanej opinii: PEKAO S.A. i ING Bank Śląski – mówi dr Tomasz Skica, kierownik Katedry Finansów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, dyrektor ds. badań i nauki w Instytucie Badań i Analiz Finansowych WSIiZ.

Takie praktyczne przygotowanie ma studentom pomóc w zdobyciu doświadczenia i umiejętności w obszarze finansów i bankowości, a nawet stałej pracy.

– Do odbycia staży i praktyk zostaną wybrani studenci o określonym poziomie wiedzy i kwalifikacji. Nad wyborem odpowiednich kandydatów na stażystów, wiążących swoją przyszłość z branżą finansową, będą czuwać pracownicy naukowi IBAF posiadający specjalistyczną wiedzę, kwalifikacje i duże doświadczenie praktyczne – dodaje Joanna Hady z Katedry Finansów oraz IBAF WSIiZ w Rzeszowie.

Do dyspozycji studentów jest laboratorium finansowe, gdzie dokonują skomplikowanych operacji finansowych przez symulowanie warunków pracy maklera, brokera, dealera walutowego i analityka finansowego.

– W pracowni o charakterze dealing roomu znajdują się 24 terminale, jakich używają maklerzy i analitycy finansowi. Profesjonalny sprzęt umożliwia łatwe i komfortowe posługiwanie się oprogramowaniem finansowym i wykresami cenowymi poszczególnych instrumentów finansowych – precyzuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Instytut Badań i Analiz Finansowych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jest jednostką naukowo-badawczą mającą na celu rozwój i propagowanie wiedzy finansowej i jej transfer do praktyki biznesowej. IBAF organizuje też m.in. szkolenia, warsztaty, studia podyplomowe, wykłady otwarte.

Instytut zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań biznesowych usprawniających zarządzanie finansami przedsiębiorstw, a także doradztwem finansowym na rzecz organizacji i podmiotów.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: