Reklama

Studenci rzeszowskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w najbliższą niedzielę (15 marca) wystąpią w programie „Dzień Dobry TVN”. Będą mówić badaniach „Polacy ponuracy”.

[Not a valid template]

 

Badania przeprowadził działający w WSPiA Klub Rozwoju Osobistego. W materiale, który wyemitowany zostanie w niedzielę rano w „Dzień Doby TVN” będzie można zobaczyć, w jaki sposób studenci badają mieszkańców Rzeszowa, jak przygotowywali się do badań oraz jakie pytania zadają ludziom spotkanym na ulicach miasta.

W reportażu zobaczymy studentów w kampusie uczelni oraz na rzeszowskim Rynku. Oprócz członków działającego w WSPiA Klubu Rozwoju Osobistego zobaczymy także opiekuna klubu Lecha Żukowskiego.

Redakcja „Dzień Dobry TVN” zainteresowała się badaniami „Polacy ponuracy”. Jak tłumaczy Lech Żukowski, tytuł badań został wybrany nie bez powodu.

– Rozmawiając z mieszkańcami Rzeszowa, chcemy dowiedzieć się, jak Polacy widzą siebie i innych ludzi. Czy uważają samych siebie za ponurych, czy szczęśliwych? Chcemy także ustalić, jaka jest różnica między tym, jak sami oceniamy siebie i jak oceniają nas inni. Dodatkowo podczas akcji studenci zachęcają badanych do spontanicznego zdjęcia uwieczniającego ich uśmiech bądź „śmieszną minę”. Z tych zdjęć stworzymy później specjalny plakat pokazujący, że nie jesteśmy narodem ponuraków – tłumaczy Lech Żukowski.

Dodaje, że studenci chcą przebadać co najmniej 200 osób. Po zebraniu informacji członkowie Klubu Rozwoju Osobistego poddadzą je analizie.

– Później przygotujemy dokument opisujący wyniki badań. Jednocześnie takie badanie opinii społecznej będzie pewną formą treningu dla studentów Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. Pokażą im m.in. metodologię oraz sposoby analizy zebranych danych. Są to praktyczne umiejętności, które przydadzą się młodym ludziom w przyszłości – uważa Żukowski.

Wcześniej członkowie uczelnianego Klubu Rozwoju Osobistego przeprowadzili m.in. badanie opinii społecznej na temat hymnu polskiej reprezentacji na EURO 2012. W specjalnych ankietach studenci pytali swoich kolegów o to, co sądzą na temat piosenki zespołu Jarzębina „Koko Euro Spoko”. Klub był również organizatorem m.in. symulowanych rozmów o pracę, jedynej w Rzeszowie Żywej biblioteki, czy konkursu „Mistrz mowy”.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: