Reklama

Studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zdobyli 2 miejsce w III edycji ogólnopolskiego maratonu programistycznego Microsoft. W prestiżowym konkursie IT startowało 98 drużyn z uczelni z całej Polski.

[Not a valid template]

 

„24 godziny kodowania, 98 drużyn, 0 godzin snu – to NOC ZOMBIE!!” – tak maraton firmują organizatorzy. Konkurs odbywał się w dniach 12-13 grudnia 2014 roku, ale dopiero teraz rozstrzygnięta została dogrywka, która wyłoniła najlepsze zespoły. Rozgrywki były organizowane równolegle w 7 miastach w całym kraju.

6 aplikacji na czas!

W 24-godzinnym maratonie programistycznym „Noc żywych deweloperów”, organizowanym przez Microsoft Polska, rzeszowską uczelnię reprezentowali studenci z Koła Naukowego Nowych Technologii Programistycznych. Tworzyli drużynę PrimeBit w międzynarodowym składzie: Vadym Melnyk, Serhii Manzar, Grzegorz Wlazło, Bartek Czubak, Krzysztof Rachwał i Robert Ślepecki. Zajęli 2 miejsce w Polsce i 1 w regionie.

– Całodobowe zmagania były podzielone na etapy. W każdym z nich musieliśmy napisać aplikację na określony temat na platformy Windows 8/Windows Phone – zdradza szczegóły Vadym Melnyk, lider grupy.

– Łącznie było tych części 6: aplikacja wykorzystująca mapy, aplikacja związana ze zdrowiem i fitnessem, aplikacja wykorzystująca dowolne API, aplikacja edukacyjna, gra oraz fun app – dodaje.

Większość zadań na maksa!

Za każdą aplikację można było dostać od 0 do 100 punktów, jeżeli została napisana tylko dla jednej platformy, lub 0-150, jeżeli napisana była jako aplikacja uniwersalna. Za większość wykonanych zadań drużyna z WSIiZ otrzymała maksymalną liczbę punktów.

Dodatkowo, równolegle trwał 24-godzinny konkurs na kompleksową aplikację za 500 punktów. W ciągu doby członkom PrimeBit udało się stworzyć dwa takie rozwiązania.

– Do ciekawszych aplikacji, jakie napisaliśmy, można zaliczyć program do komunikacji pomiędzy urządzeniami Windows i Windows Phone w jednej sieci Wi-Fi oraz aplikację do broadcastingu w czasie rzeczywistym, z telefonu przez mobilne usługi chmury Azure – komentuje Melnyk.

– Skład zespołu nie został wybrany przypadkowo. Studenci, którzy brali udział w maratonie, sprawdzili się już wielokrotnie w imprezach o podobnym charakterze. Czterech członków zespołu było zwycięzcami tego maratonu w jego poprzedniej edycji – podkreśla dr Marek Jaszuk, opiekun Koła Naukowego Nowych Technologii Programistycznych.

Sukces po odejściu z MobiTouch

Zespół PrimeBit tworzyli pracownicy nowo powstałej firmy aplikacji mobilnych PrimeBit Studio, której prezesem i założycielem jest Michał Ręczkowicz. Pod koniec 2014 r. Ręczkowicz zrezygnował ze stanowiska prezesa MobiTouch, a w raz z nim odeszła spora część pracowników, którzy teraz tworzą pod nową marką.

PrimeBit Studio zajmować się będzie m.in. tworzeniem aplikacji mobilnych i desktopowych, gier mobilnych i webowych oraz budową dronów.

– Można powiedzieć, że to pierwszy mały sukces naszej firmy, choć istnieje ona dopiero od kilku tygodni – komentuje Ręczkowicz. – W poprzedniej edycji, jeszcze pod marką MobiTouch, zajęliśmy pierwsze miejsce, ale drużyn było trzykrotnie mniej – dodaje.

Wyniki 3 najlepszych drużyn

1. KUL Lublin – 1535

2. WSIiZ Rzeszów – 1434

3. Akademia Techniczno-Humanistyczna Bielsko-Biała – 1297

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: