Zdjęcie: materiały prasowe / Hubert Gross finalista rankingu „25 under 25”
Reklama

24-letni Hubert Gross, student Politechniki Rzeszowskiej, znalazł się w finale plebiscytu radiowej Czwórki. 10 osób walczy o tytuł Nieprzeciętnego 2022.

O wyborze laureata zadecydują słuchacze – głosowanie na czworka.online potrwa do 12 czerwca. Nazwisko zwycięzcy poznamy 23 czerwca. Plebiscyt „Nieprzeciętni” prezentuje ludzi, którzy w swojej pracy, środowisku, robią rzeczy niebanalne, mają nietypowe zainteresowania, tworzą nieprzeciętne rzeczy. Jednym słowem – wyjątkowych.

Spośród tegorocznych zgłoszeń, które spływały do Czwórki z całego kraju w marcu i kwietniu, kapituła konkursu wybrała 10 finalistów. To: Aleksandra Bednarek (Łódź), Łukasz Luky Franusik (Bytom), Hubert Gross (Rzeszów), Jagoda Hofman (Katowice), Michał Kuryłek (Warszawa), Małgorzata Leśniewska (Gostynin), Kornelia Olkucka (Chotomów), Bartosz Ostałowski (Kraków), Marcelina Rosińska (Suwałki/Poznań), Jakub Tylman (Śrem).

O tym, kto zdobędzie tytuł „Nieprzeciętnego”, zdecydują słuchacze. Laureat otrzyma też wysokiej klasy laptop oraz statuetkę. Dla pozostałych finalistów Czwórka przygotowała nagrody rzeczowe. Głosowanie ruszyło 16 maja (link). Na chętnych, którzy dodatkowo w interesujący sposób uzasadnią swój wybór, czekają nagrody – bezprzewodowe głośniki.

Hubert Gross, który walczy o „Nieprzeciętnego”, jest studentem lotnictwa i kosmonautyki Politechniki Rzeszowskiej, szkoli się do licencji pilota zawodowego. Na studiach zaangażował się w projekt analogu łazika marsjańskiego. Gross jest członkiem zespołu Innspace, do dziś realizuje projekty kosmiczne, jest liderem projektu Innspace Rover.

W 2020 roku Hubert Gross wziął udział w 6-tygodniowej analogowej misji kosmicznej BRIGHT II organizowanej przez Analog Astronaut Training Center. Aktualnie pracuje nad grantem badawczo rozwojowym na stację nadawczo-odbiorczą do łączności satelitarnej na PRz i jest członkiem Rady Studentów przy prezesie Polskiej Agencji Kosmicznej.

Hubert Gross znalazł się także w gronie najzdolniejszej młodzieży w Polsce. „25 under 25” to zestawienie najzdolniejszych Polaków, którzy nie skończyli jeszcze 25 lat. Konkurs organizuje magazyn „Forbes” i warszawskie biuro firmy McKinsey & Company. Gross zwyciężył w kategorii „Nauka” za osiągnięcia w dziedzinie inżynierii kosmicznej. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama