Zdjęcie: Materiały WSIiZ
Reklama

Kyrylo Veselovskyi, członek Akademickiego Związku Sportowego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, zajął drugie miejsce na zawodach Pucharu Polski Seniorów w Wesołej, w kategorii do 81 kg. To już kolejny medal tego uzdolnionego rzeszowskiego studenta.

Turniej, który odbył się pod koniec października br., organizowany był przez Polski Związek Judo. Wystartowała w nim czołówka zawodników z całej Polski. W zawodach mogły uczestniczyć osoby urodzone w 1999 roku lub wcześniej, w siedmiu różnych kategoriach wagowych.

– Kyrylo Veselovskyi to zdyscyplinowany i pracowity zawodnik, który od trzech lat trenuje w Rzeszowie. Zdobył do tej pory wiele nagród i wyróżnień sportowych – podkreśla trener zwycięzcy Piotr Majcher, pracownik WSIiZ w Rzeszowie.

Sukces rzeszowskiego studenta Kyrylo Veselovskiego jest tym większy, że zawodnik po raz pierwszy zdobył wysokie miejsce w kategorii seniorów. Warto dodać, iż do tej pory student wygrywał zawody judo w kategorii junior, zdobył m.in złoty medal na Międzynarodowym Pucharze Polski Juniorów w Oleśnicy koło Wrocławia, a także złoty medal na Warsaw Open, turnieju w którym uczestniczyli zawodnicy z całego świata.

– Akademicki Związek Sportowy przy WSIiZ, którego członkiem jest złoty medalista, działa od 20 lat. W jego kilku sekcjach trenuje wielu uzdolnionych sportowo naszych studentów, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Członkowie AZS zdobywają medale i wyróżnień na krajowych i międzynarodowych turniejach – podkreśla Dominik Łazarz z biura prasowego WSIiZ.

Zdjęcie: Materiały WSIiZ. Kyrylo Veselovskyi

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama