Reklama

Rafał Tereszkiewicz, student Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, wygrał konkurs inwestycyjny „Project Trader” organizowany przez Dom Maklerski HFT Brokers.

Rafał jest studentem I roku finansów i rachunkowości, należy do Koła Naukowego FLOW: Bankowość i Inwestycje, działającego przy Instytucie Badań i Analiz Finansowych oraz Katedrze Finansów WSIiZ

Zmagania finałowe uczestników konkursu trwały od 8 do 12 grudnia. Wzięło w nich udział 10 najlepszych inwestorów, którzy pokonali w pierwszej części grupę blisko 220 uczestników.

Rafał Tereszkiewicz z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zdobył najlepszy rezultat i wygrał konkurs. W finałowej rozgrywce osiągnął stopę zwrotu na poziomie 7,08 proc. Zdobywcy II i III miejsca osiągnęli kolejno 5,54 proc. i 4,7 proc.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Rafał Tereszkiewicz zapewnił sobie staż w Domu Maklerskim HFT Brokers.

– W całej edycji konkursu uczestniczyło 14 uczelni z całej Polski, które reprezentowało ponad 20 kół naukowych, w tym koło naukowe FLOW: Bankowość & Inwestycje – mówi Łukasz Kruk z Instytutu Badań i Analiz Finansowych WSIiZ.

Celem konkursu było uzyskanie przez każdego z uczestników najwyższej stopy zwrotu przy założeniu maksymalnej utraty depozytu w wysokości 20 proc. Dla trzech najlepszych osób Dom Maklerski HFT Brokers przewidział płatne staże połączone z możliwością zatrudnienia.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama