Fot. Beata Motyka, Politechnika Rzeszowska / Na zdjęciu: inż. arch. Kamila Gołąbek i dr inż. arch. Magdalena Szpytma
Reklama

Inż. arch. Kamila Gołąbek, studentka architektury Politechniki Rzeszowskiej, nagrodzona w konkursie „Dyplom z Archicadem”. Za projekt centrum zdrowia psychicznego i medytacji.

„Nagroda została przyznana za dojrzałą oszczędność formalną. Projekt ten porusza istotny problem, a także jest odpowiedzią na współczesne problemy, z którymi mierzy się coraz więcej osób” – oceniła komisja konkursowa pracę Gołąbek.

Jury stwierdziło także, że „autorka z dużą konsekwencją stawia na proste rozwiązania, które powodują zacieranie granicy między przyrodą a projektowanymi budynkami”.

Dzięki temu kompleks miałby umożliwiać odpoczynek i regenerację w otoczeniu przyrody. 

Pracę Kamili Gołąbek wybrano spośród 300 zgłoszeń z całej Polski. Nosi tytuł „Centrum zdrowia psychicznego i medytacji w Łebie (woj. pomorskie). Projekt architektoniczny uwzględniający wytyczne z zakresu psychologii środowiskowej”. 

Więcej niż architektura
Zdjęcie: materiały Politechniki Rzeszowskiej

Promotorką nagrodzonej pracy jest dr inż. arch. Magdalena Szpytma. Jej zdaniem został poprzedzony skrupulatną pracą badawczą, która znacznie wykracza poza dziedzinę architektury.

Architektur środowiska

– Obejmuje także zagadnienia z zakresu psychologii i psychologii środowiskowej – zapewnia Szpytma. – Dzięki temu zyskała wyraźny wymiar interdyscyplinarny, eksponując ideę architektury jako środowiska biorącego czynny udział w leczeniu zaburzeń psychicznych – podkreśla.

Zdjęcie: materiały Politechniki Rzeszowskiej

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: