Reklama

Alicja Gajewska, studentka II roku Aviation Management w WSIiZ, zwyciężyła w konkursie zorganizowanym przez Urząd Lotnictwa Cywilnego i Organizację Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO). Wygrana to udział w sympozjum ICAO w Kanadzie.

W ramach konkursu studentka Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie przedstawiła dwa referaty na temat organizacji modelowego spotkania biznesowego oraz wyzwań stojących przed przemysłem lotniczym. Przesłane przez nią opracowania, CV i list motywacyjny okazały się najlepsze spośród kandydatów.

– W dniach 3 i 4 grudnia 2014 roku w siedzibie głównej ICAO w Montrealu odbędzie się drugie Sympozjum ,,Next Generation of Aviation Professionals”(NGAP) – mówi Alicja Gajewska. Inicjatywa została podjęta ze względu na szeroko prognozowane (przez źródła takie jak Boeing czy ICAO) braki wyspecjalizowanej kadry w obszarze lotnictwa.

Idea została poparta przez międzynarodowe organizacje i instytucje lotnicze, m.in. Federal Aviation Administration, European Aviation Safety Agency, EUROCONTROL oraz Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych – dodaje Alicja – Motto tegorocznego sympozjum to: ,,Celebrate the Past, Prepare for the Future’’.

– Dzięki możliwości, jaką stworzył Urząd Lotnictwa Cywilnego oraz ICAO, będę miała okazję nie tylko uczestniczyć w sympozjum, lecz również w Modelowym Posiedzeniu Rady ICAO – podkreśla Alicja Gajewska.

Zwyciężczyni pod opieką Stałej Przedstawicielki Polski w radzie ICAO dołączy do spotkania organizacji na początku grudnia 2014. W 2013 roku Polska została wybrana do Rady ICAO na okres 3 lat (po raz pierwszy w historii).

– To niepowtarzalna szansa, by omówić z przedstawicielami państw członkowskich rady problemy i zagrożenia dotyczące lotnictwa i zaproponować działania, jakie powinny zostać podjęte – kontynuuje studentka WSIiZ.

– Bez wątpienia spotkało mnie ogromne wyróżnienie. Urząd Lotnictwa Cywilnego zakwalifikował do projektu moją kandydaturę spośród zgłoszeń z całej Polski. Daną mi szansę zamierzam wykorzystać najlepiej, jak potrafię. Dołożę wszelkich starań, aby godnie reprezentować nasz kraj i aktywnie uczestniczyć w przedsięwzięciu, które wypracuje konkretne rozwiązania mające zapobiegać deficytowi zasobów ludzkich.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.