Zdjęcie: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Reklama

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jest gotowa przyjąć uchodźców, którzy chcą kontynuować studia. Proponuje również pracę ukraińskim naukowcom i nauczycielom akademickim.  

WSIiZ robi co może, żeby pomóc ukraińskim uchodźcom. Trzy tygodnie temu uruchomiła świetlicę, teraz chce przyjąć studentów, którzy z powodu wojny musieli przerwać naukę, a wykładowcy pracę na uczelniach.

Studenci mogą rozpocząć naukę już w semestrze letnim. W tym czasie nie będą musieli płacić za naukę, koszty pokryje uczelnia. Dotyczy to jednak tylko tych osób, które po 24 lutego legalnie wjechały na terytorium RP i bezpośrednio z Ukrainy oraz pomyślnie przejdą proces rekrutacyjny. 

Do wyboru mają 11 kierunków: pielęgniarstwo, informatyka, zarządzanie, grafika komputerowa, kosmetologia, fizjoterapia, psychologia w zarządzaniu, programowanie, filologia angielska, komunikacja cyfrowa i logistyka. 

Uczelnia pomoże studentom również w zakwaterowaniu i formalnościach związanych z pobytem w Polsce i w znalezieniu pracy. Proponuje również kursy języka polskiego oraz stypendia. 

WSIiZ chce również zatrudnić ukraińskich naukowców i nauczycieli akademickich z obszaru informatyki i matematyki, a także programistów i grafików komputerowych. 

oprac. (la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama