Zdjęcie: Jakub Dworak / Rzeszów News

Jeśli rozszerzona matura z biologii, chemii, fizyki lub matematyki poszła ci całkiem nieźle i tak też się składa, że właśnie w październiku rozpocząłeś studia – świetnie się składa, bo marszałek podkarpacki ma dla ciebie jednorazowe stypendium.

Studenci, który w październiku rozpoczęli dopiero swoją przygodę z wyższą uczelnią, z pewnością ucieszą się z informacji, że  mają szanse na jednorazowe stypendium, które sfinansuje Podkarpacki Urząd Marszałkowski w Rzeszowie w kwocie 2 tys. zł. Stypendium jest dla studentów I roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Maksymalnie marszałek będzie mógł wręczyć 100 stypendiów.

Jakie należy spełnić wymagania, aby otrzymać pieniądze? Na pewno trzeba uzyskać co najmniej 75 proc.  punktów z egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z biologii, chemii, fizyki lub matematyki, oraz rozpocząć studia na publicznej lub niepublicznej uczelni na terenie województwa podkarpackiego.

W przypadku studentów, którzy zdawali maturę międzynarodową (IB) lub maturę europejską (EB), punkty zostaną przeliczone na procenty w następujący sposób: P (uzyskany procent) = [(ilość uzyskanych punktów) : (maksymalną ilość punktów możliwych do uzyskania na maturze IB lub EB)] x 100 proc.

Jeśli spełniacie wymagania i chcecie spróbować powalczyć o marszałkowskie stypendium należy złożyć wniosek wraz z następującymi dokumentami: kserokopię dowodu osobistego z potwierdzeniem jej zgodności z oryginałem przez szkołę średnią, w której go uzyskano lub przez notariusza, radcę prawnego, adwokata lub rzecznika patentowego, zaświadczenie o statusie studenta, oświadczenie o podjęciu studiów po raz pierwszy, kserokopię dowodu osobistego stwierdzoną za zgodność kopii.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Wnioski można składać od najbliższego poniedziałku (16 października) do 27 października w kancelarii ogólnej urzędu marszałkowskiego (al. Cieplińskiego 4) w poniedziałki w godz. 7:30 -18:00, od wtorku do piątku w godz. 7:30 – 15:30) lub przesłać je listownie.

Wzór wniosku, umowa o przyznanie stypendium, oraz regulamin programu dostępne są na stronie www.edukacja.wrotapodkarpackie.pl w zakładce „Stypendia dla studentów”.  Dodatkowe informacje można uzyskać w Departamencie Edukacji, Nauki i Sportu PUM (ul. Lisa-Kuli 13), pokój nr 27 telefon: (17) 747 59 43, adres e-mail: dek@podkarpackie.pl lub m.jaworek@podkarpackie.pl

(mo)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama