Sukces PRz Racing Team. Drugie miejsce na zawodach bolidów w Czechach

PRz Racing Team tym razem stanął na podium. Zespół zdobył drugie miejsce w konkurencji Acceleration sprawdzającej przyspieszenie bolidu PMT-03.

Jak poinformowała Anna Worosz z biura prasowego Politechniki Rzeszowskiej, tegoroczne wakacje dla członków Studenckiego Koła Naukowego Formuła Student są bardzo intensywne, ale też pełne sukcesów.

Sezon zawodów Formuły Student trwa i studenci z PRz Racing Team, którzy niedawno wrócili z Holandii, brali udział w zawodach Formula Student Czech Republic odbywających się od 27 lipca do 1 sierpnia br. w miejscowości Most na torze Autodrom.

PRz Racing Team zdobył drugie miejsce w konkurencji Acceleration sprawdzającej przyspieszenie bolidu PMT-03.

Ponadto SKN Formuła Student zajęło następujące miejsca w pozostałych konkurencjach: 5. miejsce w Skid Padzie, 7. miejsce w wyścigu głównym Endurance, 7. miejsce w Efficiency, 9. miejsce w Autocrossie, 9. miejsce w Engineering Design i 10. miejsce w Business Plan Presentation.

Tak wysokie wyniki poskutkowały zajęciem 6. miejsca w klasyfikacji generalnej bolidów spalinowych. – PRz Racing Team już za kilka dni wyjeżdża na zawody Formula Student East na Węgrzech, gdzie ma nadzieję powtórzyć swoje dotychczasowe sukcesy – przekazała nam Anna Worosz.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

PRz Racing Team jako Studenckie Koło Naukowe na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej funkcjonuje od 2013 r. Opiekunem koła jest dr inż. Piotr Strojny. Zespół wyścigowy co roku przygotowuje się do zawodów międzynarodowych Formuła Student odbywających się na torach F1.

PRz Racing Team zrzesza studentów wszystkich wydziałów. Obecnie zespół składa się z ośmiu sekcji technicznych: aerodynamika, elektronika, konstrukcja nośna, kompozyty, napęd, silnik, informatyka, zawieszenie oraz jednej sekcji nietechnicznej – marketing.

Od początku swojej działalności zespół zbudował trzy konstrukcje bolidów wyścigowych. Wystartowały one dotychczas w ośmiu europejskich edycjach zawodów, m.in. na torach Wielkiej Brytanii, Włoch, Węgier, Holandii czy Hiszpanii, oraz w amerykańskiej edycji zawodów online. Każdy kolejny bolid ma za zadanie podnieść wiedzę i kompetencje.

Najnowsza konstrukcja PMT-03 to już trzeci bolid wyścigowy. Silnik zastosowany w najnowszym bolidzie osiąga 85KM, 100 km/h bolid osiąga w około 4 sekundy. Samochód waży 215 kg – w porównaniu z poprzednią konstrukcją całkowitą masę pojazdu zredukowano o 20 kg. Bolid PMT-03 oficjalnie został zaprezentowany 20 lutego br.