Krak z nagrodą / Zdjęcie: KMP w Rzeszowie
Reklama
Nitro, Krak i Mim. Oto psy, które dla rzeszowskiej policji tropią i wykrywają materiały wybuchowe i narkotyki. A podczas szkoleń zajmują wysokie lokaty.

Podczas tegorocznego szkolenia przewodników psów służbowych najlepsi w swojej kategorii okazali się mł. asp. Bartłomiej Ciupak i jego podopieczny Krak z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.
 
– Bartłomiej Ciupak i Krak, którzy po raz trzeci brali udział w szkoleniu, wygrali w kategorii wykrywania zapachów narkotyków – mówi Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie. – W opinii prowadzących szkolenie instruktorów cały zespół z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie zaprezentował bardzo wysoki poziom wyszkolenia – podkreśla.
 
W tegorocznej edycji szkolenia uczestniczyły jeszcze dwa inne zespoły z KMP w Rzeszowie: st. sierż. Karolina Wielg z psem patrolowo-tropiącym Nitro oraz debiutujący w szkoleniu sierż. szt. Łukasz Koguc z psem Mim, który wyszkolony został do wykrywania zapachów materiałów wybuchowych.
 
Szkolenia organizowane są cyklicznie przez Polski Związek Instruktorów i Przewodników Psów Służbowych. W tym roku szkolenie odbyło się między 8 a 10 września w Sulejowie.Uczestniczyły w nim zespoły przewodników z psami patrolowo-tropiącymi, patrolowymi, wyszkolonymi do wykrywania zapachów narkotyków i materiałów wybuchowych z Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Straży Miejskiej i Policji. 

mł. asp. Bartłomiej Ciupak i Krak / Zdjęcie: Piotr Taras

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: