Sukcesy studentów PRz. Wygrali konkurs Rschallenge, złota Malwina

Paweł Bysiewicz oraz Tomasz Drozdowski najlepsi w ogólnopolskim konkursie Rschallenge organizowanym przez firmę ABB. Z kolei Malwina Sala została Mistrzynią Polski w akrobatyce sportowej.

 

Pierwsze dwa miejsca na podium w konkursie Rschallenge organizowanym przez firmę ABB zajęli  studenci Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej z kierunku mechatronika: Paweł Bysiewicz oraz Tomasz Drozdowski. Ponadto jednym z wyróżnionych został  Łukasz Brzozowski, również student kierunku mechatronika PRz.

Konkurs polegał na zaprojektowaniu, zaprogramowaniu i wykonaniu symulacji zrobotyzowanej linii produkcyjnej. Do finału konkursu, który się odbył 14 czerwca br. w Warszawie dostali się: Tomasz Drozdowski (PRz), Kamil Bryk (Wojskowa Akademia Techniczna) oraz Paweł Bysiewicz (PRz). Podczas wielkiego finału studenci pod opieką dr. Dariusza Szybickiego pokonali z dużą przewagą rywali i zdobyli dwa najwyższe miejsca.

Paweł Bysiewicz  otrzymał  nagrodę w wysokości 7 tys. zł oraz możliwość odbycia miesięcznego stażu w Dziale Robotyki w firmie ABB w Warszawie. Tomasz Drozdowski, zdobywca drugiego miejsca,otrzymał 5 tys. zł.

– Osiągnięty sukces jest efektem ciężkiej pracy nagrodzonych studentów oraz pracowników Katedry Mechaniki Stosowanej i Robotyki WBMiL. W poprzedniej edycji konkursu w 2009 r. studenci kierunku mechatronika pod opieką dra Andrzeja Burghardta zdobyli I oraz III miejsce – przypomina Anna Worosz, rzeczniczka PRz.

Firma ABB, organizator konkursu Rschallenge, jest wiodącym dostawcą robotów przemysłowych, modułowych systemów produkcyjnych i usług z zakresu robotyzacji produkcji. Do chwili obecnej zainstalowano już ponad 300 tys. robotów ABB na całym świecie.

Sukces Pawła Bysiewicza oraz Tomasza Drozdowskiego nie są jedynymi, którymi może pochwalić się Politechnika Rzeszowska. Malwina Sala, studentka I roku inżynierii medycznej, została Mistrzynią Polski w akrobatyce sportowej, które odbyły się w dniach 25-27 maja w hali Arena w Warszawie. Malwina w parze z Martyną Wojnar zdobyła złoty medal w kategorii dwójek kobiet.

Zawodnicy walczyli o tytuł mistrza Polski w: akrobatyce sportowej, skokach na trampolinie, skokach na ścieżce, gimnastyce sportowej kobiet, gimnastyce sportowej mężczyzn i gimnastyce artystycznej.

Zawody okazały się wyjątkowo udane dla zawodniczek PRz, które zaprezentowały nowe, nigdy niewykonywane w Polsce elementy i z ośmiopunktową przewagą pokonały konkurentów. Był to również sprawdzian przed tegorocznymi mistrzostwami Europy, które odbędą się na początku października w rzeszowskiej hali Podpromie.

Malwina Sala trenuje akrobatykę sportową w ZKS Stal Rzeszów pod okiem byłej mistrzyni świata trenerki Eweliny Fijołek.

(jg, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama