Cztery śmigłowce Black-Hawk wyprodukowane w Polski Zakładach Lotniczych w Mielcu przekazano w stolicy Brunei podczas targów zbrojeniowych Bridex. To pierwsza partia z dwunastu maszyn zakontraktowanych w 2011 roku.

We wtorkowej uroczystości uczestniczył sułtan Brunei oraz przedstawiciele polskiego rządu – Bogusław Winid, podsekretarz stanu w MSZ i Robert Kupiecki, podsekretarz stanu w MON. PZL reprezentowali prezes Janusz Zakręcki i dyrektor sprzedaży James Katzen.

Przekazane śmigłowce to pierwsza partia z dwunastu maszyn zakontraktowanych w 2011 roku. To największa umowa na dostawę śmigłowców S-70i BLACK HAWK produkowanych przez PZL. Oprócz Brunei, helikoptery z Mielca trafiły już do Arabii Saudyjskiej, Meksyku i Kolumbii. Są również oferowane Ministerstwu Obrony Narodowej w trwającym właśnie przetargu na dostawę śmigłowców wielozadaniowych dla polskiej armii.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Śmigłowce S-70i BLACK HAWK są seryjnie produkowane i oblatywane w Polskich Zakładach Lotniczych od 2010 roku. Do dziś z linii montażu ostatecznego zeszło 27 tych maszyn. Śmigłowce z rodziny Hawk wykorzystywane są obecnie w 28 krajach na wszystkich kontynentach. W sumie wyprodukowano ich już ponad 3 tysiące, a łączny nalot przekroczył 9 milionów godzin, w tym ponad milion w warunkach bojowych, m.in. w Iraku i Afganistanie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama