Policjanci zatrzymali podejrzanych o rozbój na obywatelu Ukrainy. Świadkiem zdarzenia był mieszkaniec Rzeszowa, który widząc, jak dwie osoby biją i okradają mężczyznę, natychmiast powiadomił o tym policję.

O przestępstwie policjanci zostali powiadomieni we wtorek przed godz. 21 przez świadka zdarzenia. Policjanci z wydziału wywiadowczo-interwencyjnego zastali zgłaszającego, który wskazał dwoje uciekających potencjalnych sprawców. Policjanci natychmiast podjęli pościg i zatrzymali uczestniczącą w zdarzeniu kobietę.

– W tym czasie inny policyjny patrol ustalał szczegóły przestępstwa. Okazało się, że świadek widział, jak dwie osoby, kobieta i mężczyzna, bili leżącego na trawniku pokrzywdzonego. Najprawdopodobniej coś mu zabrali i odeszli. Świadek pobiegł za nimi, jednocześnie zawiadamiając policjantów. Po przyjeździe funkcjonariuszy wskazał im kierunek ucieczki sprawców – informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że napastnicy pobili go i okradli. Sprawcy zabrali mu butelkę wódki, papierosy, srebrny łańcuszek i 100 złotych. Skradzioną butelkę alkoholu policjanci znaleźli przy zatrzymanej 43-letniej kobiecie. W związku z tym, nietrzeźwa mieszkanka powiatu brzozowskiego (2,35 promila alkoholu) trafiła do policyjnego aresztu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Policjanci ustalili rysopis drugiego potencjalnego sprawcy, który za pośrednictwem dyżurnego komendy trafił do pozostałych patroli. Jeszcze tej samej nocy, około godz. 2, policjanci z komisariatu w Śródmieściu zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec Pszczyny, on również był pijany. Policjanci znaleźli przy nim srebrny łańcuszek i dwie paczki papierosów.

Wyjaśnieniem okoliczności rozboju zajęli się policjanci z komisariatu w Śródmieściu pod nadzorem  prowadzącej śledztwo Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama