Reklama

Policjanci zatrzymali podejrzanych o rozbój na obywatelu Ukrainy. Świadkiem zdarzenia był mieszkaniec Rzeszowa, który widząc, jak dwie osoby biją i okradają mężczyznę, natychmiast powiadomił o tym policję.

O przestępstwie policjanci zostali powiadomieni we wtorek przed godz. 21 przez świadka zdarzenia. Policjanci z wydziału wywiadowczo-interwencyjnego zastali zgłaszającego, który wskazał dwoje uciekających potencjalnych sprawców. Policjanci natychmiast podjęli pościg i zatrzymali uczestniczącą w zdarzeniu kobietę.

– W tym czasie inny policyjny patrol ustalał szczegóły przestępstwa. Okazało się, że świadek widział, jak dwie osoby, kobieta i mężczyzna, bili leżącego na trawniku pokrzywdzonego. Najprawdopodobniej coś mu zabrali i odeszli. Świadek pobiegł za nimi, jednocześnie zawiadamiając policjantów. Po przyjeździe funkcjonariuszy wskazał im kierunek ucieczki sprawców – informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że napastnicy pobili go i okradli. Sprawcy zabrali mu butelkę wódki, papierosy, srebrny łańcuszek i 100 złotych. Skradzioną butelkę alkoholu policjanci znaleźli przy zatrzymanej 43-letniej kobiecie. W związku z tym, nietrzeźwa mieszkanka powiatu brzozowskiego (2,35 promila alkoholu) trafiła do policyjnego aresztu.

Policjanci ustalili rysopis drugiego potencjalnego sprawcy, który za pośrednictwem dyżurnego komendy trafił do pozostałych patroli. Jeszcze tej samej nocy, około godz. 2, policjanci z komisariatu w Śródmieściu zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec Pszczyny, on również był pijany. Policjanci znaleźli przy nim srebrny łańcuszek i dwie paczki papierosów.

Wyjaśnieniem okoliczności rozboju zajęli się policjanci z komisariatu w Śródmieściu pod nadzorem  prowadzącej śledztwo Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: