Ponad promil alkoholu w organizmie miał 24-letni kierowca seata toledo. Dalszą jazdę uniemożliwili mu świadkowie, którzy wyciągnęli kluczyki ze stacyjki. Kierowca próbował uciekać.

Do zdarzenia doszło wczoraj (15 kwietnia) w Leżajsku. Przed godz. 19:00 dyżurny leżajskiej policji odebrał zgłoszenie od przypadkowego kierowcy, który zauważył jadącego z dużą prędkością seata toledo.

Z relacji świadka wynikało, że kierujący seatem poruszał się drogą wojewódzką  875 w kierunku Leżajska w sposób niebezpieczny dla innych użytkowników drogi – wyprzedzał na zakrętach inne pojazdy i przekraczał podwójną linię ciągłą.

Świadkowie uniemożliwili kierującemu seatem dalszą jazdę. Ze stacyjki wyciągnęli kluczyki ze stacyjki, po tym, jak mężczyzna doprowadził do kolizji z fiatem punto. Świadkowie wezwali policję. Funkcjonariusze na miejscu zastali trzy pojazdy oraz osoby, które wskazywały uciekającego z miejsca kierowcę seata. 24-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do komendy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Badanie wykazało, że 24-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a jego samochód zabezpieczyli na parkingu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

Minionej doby na terenie powiatu leżajskiego policjanci zatrzymali aż siedmiu nietrzeźwych kierowców. Wszyscy opowiedzą za to przed sądem.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama