Fot. KWP Rzeszów. Na zdjęciu policyjny alkomat

Ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie miał 58-letni kierowca opla. Zatrzymali go świadkowie na parkingu baru przy ulicy Podkarpackiej w Rzeszowie. Znieważył Ukraińca i wdał się w awanturę z policjantami.

Do zdarzenia doszło w niedzielę ok. godz. 17:00. Policjanci zostali zawiadomieni, że na ulicy Podkarpackiej świadkowie zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę.

– Próbował on wyjechać samochodem z parkingu sprzed baru. Na miejscu, funkcjonariusze zatrzymali 58-letniego mieszkańca gminy Boguchwała – poinformowała Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Z ustaleń policjantów wynika, że dalszą jazdę mężczyźnie uniemożliwił świadek – obywatel Ukrainy, który kierowcę opla widział wcześniej w barze. 58-latek był wyraźnie pod wpływem alkoholu. Kiedy wyszedł z lokalu na parking, wsiadł do opla i próbował odjechać, Ukrainiec zablokował go swoim samochodem i odebrał kluczyki.

W ujęciu agresywnego mężczyzny pomógł mu obecny na parkingu inny mężczyzna.

Awanturującego się kierowcę opla przekazali policjantom. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie. Agresywny 58-latek znieważył obywatela Ukrainy. Znieważył również policjantów oraz naruszył ich nietykalność cielesną.

Ostatecznie mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci wyjaśnią okoliczności zdarzenia.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama