Choinka na rondzie Dmowskiego w Rzeszowie świeci od czwartku. Reszta ozdób świątecznych rozbłyśnie w sobotę po zmroku.

[Not a valid template]

 

Od czwartku (4 grudnia) na rondzie Dmowskiego przy Galerii Rzeszów świeci bożonarodzeniowa choinka. Jest głównym elementem świątecznych ozdób Rzeszowa. Choinka rozświetla samo centrum miasta.

– To 11-metrowa jodła, którą tradycyjnie co roku otrzymujemy od mieszkańca Rzeszowa. Drzewko ozdobione jest tysiącami światełek. Oczywiście biało-granatowych, które symbolizują barwy Rzeszowa. Centralny punkt choinki zdobi herb miasta – mówi Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

Choinka po raz pierwszy zaświeciła się w czwartek tuż po zmroku i świecić będzie, jak pozostałe ozdoby miasta, do końca stycznia 2015 roku. Pozostałe ozdoby, które wprowadzą mieszkańców w świąteczny nastrój zabłysną już sobotę, czyli w Mikołajki.

W tym roku miasto zdecydowało się na 17 różnorodnych wzorów, które zostały umieszczone m.in. na Rynku, ulicach: Kościuszki, Grunwaldzkiej, 3 Maja, Jagiellońskiej, Marszałkowskiej, Lisa-Kuli, Słowackiego, Asnyka, Matejki, Sokoła, Kilara, przy pl. Śreniawitów i Farnym, na Moście Zamkowym oraz na wiaduktach Tarnobrzeskim i Śląskim.

Trójwymiarowe ozdoby w postaci prezentów znajdują się także przy skwerze Górskiego i rondzie Jana Pawła II. Na tegoroczne oświetlenie świąteczne ratusz wyda ponad 600 tys. zł.

eMKa

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama