Reklama

Mandarynki, polewa czekoladowa oraz papierosy produkcji ukraińskiej – z takich warstw składało się ciasto świąteczne zabezpieczone przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w Korczowej.

[Not a valid template]

 

Tort, w środku którego ukrytych było 45 paczek papierosów produkcji ukraińskiej, funkcjonariusze zabezpieczyli wczoraj (16 grudnia). Nietypowe ciasto, dokładnie zapakowane, strażnicy graniczni znaleźli porzucone na przejściu granicznym.

Przemytnik prawdopodobnie z obawy przed kontrolą graniczną zrezygnował z próby przeniesienia go przez granicę. Wartość tego nietypowego nadzienia tortowego oszacowano na 540 złotych. Papierosy zostały przekazane funkcjonariuszom Służby Celnej.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Przemytnicy próbują na różny sposób zmylić czujność funkcjonariuszy Straży Granicznej aby przewieźć przez granicę towary akcyzowe. Najczęściej wykorzystują do tego skrytki konstrukcyjne w swoich samochodach – informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.

W tym roku funkcjonariusze BOSG udaremnili m.in. przemyt papierosów w lodówkach. Natomiast jeden z zatrzymanych przemytników ukrył papierosy na swojej posesji w budzie dla psa.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama