Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Multidekor z Piastowa ponownie udekoruje Rzeszów świątecznymi iluminacjami. Ich montaż rozpocznie się jeszcze w listopadzie. 

Do przetargu na dostarczenie dla Rzeszowa świątecznego oświetlenia zgłosiły się dwie firmy. Oferta Multidekoru, który przystrajał ulice miasta w ubiegłym roku, opiewała na ok. 1,3 mln zł, a Odeonu – na 2,4 mln zł. 

Ratusz, który na iluminacje zarezerwował w tegorocznym budżecie 1,4 mln zł, postawił na tę pierwszą. 

– Podpisaliśmy umowę z wykonawcą. Montaż ma się rozpocząć pod koniec listopada. Od 1 grudnia ozdoby mają zabłysnąć – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Dekoracje pozostaną na ulicach miasta do 31 stycznia. Później Multidekor będzie mieć 2 tygodnie na ich zdemontowanie. 

Iluminacje pojawią się na rzeszowskich rondach, mostach, wiaduktach, skwerach i latarniach. Największymi atrakcjami będą tym razem 16-metrowa choinka i lokomotywa na Rynku, a także niedźwiedzie polarne z górą lodową na ul. 3 Maja.  

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Ozdoby muszą być

Mimo pandemii koronawirusa ratusz nie rozważał w tym roku możliwości zrezygnowania z przystrojenia miasta bożonarodzeniowymi dekoracjami i przekazania przeznaczonych na nie pieniędzy np. do szpitali.  

– Nikt nawet o tym nie dyskutował. Pieniądze były na świąteczne iluminacje zabudżetowane – tłumaczy Maciej Chłodnicki. – Zrezygnowaliśmy ze wszystkich grudniowych i styczniowych imprez. Do tego mielibyśmy nie ozdabiać miasta? To trochę za dużo – dodaje. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama