Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Matka samotnie wychowująca trójkę dzieci oraz podopieczni Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie zostali obsypani prezentami przez rzeszowskich policjantów z komendy miejskiej.

Ze wsparciem pospieszyli policjanci z komisariatów w Śródmieściu i Boguchwale. Ci pierwsi wielokrotnie pomagali potrzebującym rodzinom. Zazwyczaj przyłączali się do Szlachetnej Paczki, jednak w tym roku sami wybrali rodzinę, której postanowili pomóc. W wyborze rodziny pomógł policjantom Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

Policjanci i pracownicy cywilni z komisariatu zebrali pieniądze, za które przygotowali świąteczne prezenty. W paczce znalazły się m.in. produkty żywnościowe, artykuły chemii gospodarczej, odzież, zabawki i upominki dla dzieci.

W miniony wtorek dzielnicowi odwiedzili rodzinę i przekazali przygotowane dla niej wsparcie. Podarunki trafiły do matki samotnie wychowującej trójkę dzieci w wieku 4, 11 i 15 lat. Prezenty wywołały uśmiech na jej twarzy. Policjanci również dostali od rodziny pamiątkowy stroik świąteczny, kartkę z życzeniami i opłatek.

Wcześniej, bo z okazji mikołajek, wsparcia udzielili policjanci i pracownicy z komisariatu w Boguchwale. Oni postanowili przekazać upominki dla podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Za zebrane pieniądze przygotowali paczki z artykułami kosmetycznymi, spożywczymi i zabawkami.

– Przy wyborze prezentów dla dzieci policjanci kierowali się „marzeniową listą mikołajkową”, którą podopieczni hospicjum wysłali do świętego Mikołaja, poprzez stronę internetową ośrodka – wyjaśnia nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

6 grudnia funkcjonariusze odwiedzili hospicjum. Niestety, ograniczenia w odwiedzinach nie pozwoliły im na spotkanie się z dziećmi, dlatego podarunki przekazali ich opiekunom.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama