Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

“Rzeszów” zostanie w Rzeszowie? Tego jeszcze nie wiadomo, ale Miejski Zarząd Dróg negocjuje, by świetlna instalacja na rondzie Jana Pawła II została na stałe w naszym mieście, bo się podoba. 

Od początku grudnia rzeszowskie ulice przyozdabia świąteczne oświetlenie, które ratusz wydzierżawił od firmy Multidekor z Piastów za 1,2 mln zł. Oświetlenie nasze miasto ma zdobić do 14 lutego. Po tym czasie rozpocznie się demontaż światełek, ale nie wszystkich.

– Pojawił się pomysł, aby na stałe zostawić instalację z napisem “Rzeszów”, która stoi na rondzie Jana Pawła II. Dlaczego? Bo te światełka bardzo spodobały się naszym mieszkańcom – wyjaśnia Andrzej Świder, szef Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. 

– Napis obecnie ma akcenty świąteczne w postaci prezentów i kokardy. Jeśli miałby pozostać na stałe, wówczas te elementy musiałyby zniknąć. Póki co, prowadzimy negocjacje z właścicielami napisu – dodaje.

Łatwe one nie są, bo jak słyszymy w ratuszu, Mulitidekor życzy sobie zarówno za dzierżawę, jak i wykup na stałe dość sporych pieniędzy. Jak dużych? Tego miejscy urzędnicy nie chcą zdradzić. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: