Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

O dostępie do legalnej i bezpiecznej aborcji będzie można porozmawiać w poniedziałek (28 września) na Rynku w Rzeszowie. 

28 września obchodzony jest Światowy Dzień Bezpiecznej Aborcji. W Rzeszowie spotkanie odbędzie się na Rynku od godz. 17:00 do 18:30. Organizuje je Manifa Rzeszów. Na spotkaniu wspólnie będzie można porozmawiać o dostępie do legalnej i bezpiecznej aborcji.

– Dostaniecie od nas garść rzetelnych informacji o aborcji farmakologicznej i sporo materiałów informacyjnych – zapowiadają organizatorzy. 

Aborcja w Polsce, pomimo kompromisu, nadal dla wielu jest niedostępna. – Kryminalizacja tego zabiegu nie zmieni tego, że aborcja w Polsce była, jest i będzie. Czy to aborcja wykonana tzw. domowymi sposobami, aborcja farmakologiczna, czy w postaci zabiegu poza granicami kraju – uważają organizatorzy poniedziałkowego spotkania. 

– Walczymy o to, by była ona wykonywana w bezpieczny sposób, niezagrażający życiu i zdrowiu kobiet. By kobiety nie były zmuszone do używania legendarnych już wieszaków i nie trafiały do gabinetów czerpiących zyski z podziemia aborcyjnego – dodają. 

Organizatorzy podkreślają, że nieważne jakie ustawy przeciwko dostępowi do aborcji wprowadzi rząd, aborcja nie zniknie, bo jest ona częścią naszego życia. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: