Zdjęcie: Materiały szpitala "Pro-Familia"

Spotkania z lekarzami i praktyczne warsztaty, strefa dla rodziców, a dla dzieci liczne konkursy, gry i zabawy – to tylko niektóre z atrakcji, jakie z okazji Światowego Dnia Wcześniaka przygotował na sobotę 17 listopada rzeszowski Szpital Specjalistyczny „Pro-Familia”. 

17 listopada na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wcześniaka. To ważna data dla rodziców, których dzieci urodziły się przedwcześnie. W tym dniu, jak co roku, świętować będzie również rzeszowska „Pro-Familia”. Szpital po zmroku zostanie oświetlony na fioletowo.

Przez ponad 7 lat funkcjonowania naszego szpitala na Oddziale Neonatologicznym
z Intensywną Opieką Medyczną Noworodka hospitalizowaliśmy blisko 4 tysiące maluszków w stanach zagrożenia życia. Nasz oddział posiada III poziom referencyjny, co oznacza, że trafiają do nas maluchy w ciężkim stanie z całego regionu. Najmniejszy z nich ważył mniej niż 500 g – wspomina Dorota Sopylak, oddziałowa Oddziału Neonatologicznego w „Pro-Familii”.

– Te najmniejsze maluchy spędzają na naszym oddziale nawet cztery miesiące. Gdy po tym okresie wychodzą do domu, jesteśmy już całkiem zgraną rodziną. Światowy Dzień Wcześniaka to idealna okazja do spotkania i spędzenia wspólnie tego wyjątkowego dnia, dlatego zapraszamy wszystkich wcześniaków wraz z rodzicami – zachęca Dorota Sopylak.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na uczestników spotkania czekają liczne atrakcje: Szkoła dla Rodziców Wcześniaków – czyli spotkania z lekarzami i m.in. gry, konkursy i zabawy. Nie zabraknie też pamiątkowej sesji zdjęciowej, której efekty zostaną umieszczone w specjalnej księdze przygotowanej na tą okazję. Spotkanie odbędzie się od 10:00 do 12:00. 

Każdego roku w Polsce rodzi się przedwcześnie ok. 25 tysięcy dzieci.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama