Rzeszowska rolkarka Klaudia Hartmanis okazała się najlepsza na świecie podczas Slalomowego Pucharu Świata w Paryżu.

Zawody w stolicy Francji odbyły się w dniach 18-19 lipca. Wzięło w nich udział ok. 160 zawodników z całego świata. – To jedna z najważniejszych imprez rolkowych na świecie – mówi 20-letnia Klaudia Hartmanis.

Klaudia startowała w konkurencji klasycznej w kategorii „senior woman”. Sama stworzyła 2-minutowy układ do dowolnie dobranej przez siebie muzyki. Rzeszowianka nie miała sobie równych. Zdobyła pierwsze miejsce. Trzecie miejsce zajęła z kolei w kategorii „battle”.

Klaudia Hartmanis startowała także ze swoim chłopakiem Michałem Sulinowskim w jeździe parami. W tym przypadku oboje musieli stworzyć 3-minutowy układ do swojej muzyki. W tej kategorii także okazali się najlepsi.

– Przed zawodami nigdy nie nastawiamy się na zwycięstwo. Chcemy pojechać jak najlepiej, walczymy sami ze sobą – mówi Klaudia. Za zwycięstwo w zawodach otrzymali puchary. – Były tak duże, że nie byliśmy ich w stanie wziąć do Rzeszowa – śmieje się rolkarka.

„Złota” Klaudia

Klaudia Hartmanis należy do jednych z najlepszych na świecie rolkarek. Na rolkach zaczęła jeździć już jako dziecko. Potem przez kilka lat trenowała karate u Marty Niewczas. Klaudia ma brązowy pas. W pewnym momencie musiała podjąć decyzje, którą dyscyplinę chce uprawiać i wybrała rolki. Rolki stały się dla niej oknem na świat i sposobem na życie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Klaudia Hartmanis od lat na każdych zawodach nie tylko w Azji, ale i w Europie staje na „pudle”. W 2013 r. Klaudia dwukrotnie wygrała zawody w Korei, wygrała z mistrzynią świata – Su Fei Qian z Chin.

W Pekinie podczas Bitwy Mistrzów, Klaudia zajęła 2 miejsce, na Mistrzostwach Świata w Tajwanie zdobyła wicemistrzostwo. W 2014 r. w Korei zdobyła złoto, srebro i brąz w 3 konkurencjach „battle”, „classic” i „speed”.

W rankingu światowym Klaudia zajmuje 2. miejsce zarówno w speed slalomie jak i battle. Jako jedyna na świecie utrzymuje wysokie miejsca w tych dwóch konkurencjach. Klaudia cały czas się rozwija. Oprócz tego, że jest zawodniczką, to we Włoszech zrobiła również kurs sędziowski i od 3 lat sędziuje na zawodach.

Klaudia Hartmanis i Michał Sulinowski są również czołowymi zawodnikami prestiżowego teamu rolkowego na świecie SEBA. To jeden z najlepszych producentów sprzętu rolkowego.

Tutaj możecie zobaczyć zwycięską jazdę Klaudii na zawodach w Paryżu.