Od 16 do 20 listopada w Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie trwać będzie Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Szkolenia i konkurs na najlepszy pomysł biznesowy to tylko część przygotowanych imprez.

Na Światowy Tydzień Przedsiębiorczości zaprasza Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości WSIiZ. Obchody rozpoczną się od konferencji pt. „Podkarpacki Ekosystem Startupowy – perspektywy rozwoju”.

– Będziemy rozmawiać na temat możliwości rozwoju lokalnego ekosystemu startupowego, jego kluczowej roli w rozwijaniu potencjału młodych innowacyjnych firm w regionie oraz możliwości współpracy na tej płaszczyźnie – mówi Daniel Dereniowski z CIiP.

Konferencja zacznie się debatą z przedstawicielami administracji, firm oraz startupów a tematem głównym będzie rozwój startupów na Podkarpaciu. Następnie swoje wystąpienia będą mieć zaproszeni goście – przedstawiciele startupów, którzy prezentować będą swoje biznesy, a także przedstawiciele administracji publicznej i instytucji otoczenia biznesu.

– To będzie doskonała okazja do nawiązania kontaktów, integracji środowiska, inicjowania ciekawych projektów w celu tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi ekosystemu startupowego na Podkarpaciu – zaznacza Dereniowski.

W kolejnych dniach na zainteresowanych czekają m.in. spotkanie Startup Mixer (AIP) z konkursem na najlepszy pomysł biznesowy, Startup Safari (dni otwarte startupów), szereg szkoleń: „Własny Biznes – to proste, przyjdź i przekonaj się sam”, „Prawo dla startupów”, „Fundusze Europejskie na własny biznes”, „Jak rozwijać działalność przedsiębiorstwa na rynkach zagranicznych by odnieść sukces międzynarodowy”, komunikacja za pomocą metody GROW – ICF.

Większość wydarzeń odbędzie się w siedzibie WSIiZ. Szczegółowy program możecie sprawdzić TUTAJ.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama