Reklama

Mniej wypadków i mniej osób rannych na podkarpackich drogach podczas trzech dni trwania policyjnych działań “Boże Narodzenie 2015”. Funkcjonariusze zatrzymali 25 nietrzeźwym kierowcom.

– Liczba odnotowanych zdarzeń w policyjnej statystyce wskazuje, że tegoroczne święta są bezpieczniejsze niż ubiegłoroczne. W ciągu trzech dni trwania akcji na podkarpackich drogach wydarzyło się 9 wypadków (w ubiegłym roku – 13). Rannych zostało 18 osób (w ubiegłym roku – 25) – poinformowała w niedzielę Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

W niedzielę po południu doszło do tragicznego w skutkach wypadku w Cewkowie w powiecie lubaczowskim. Kierowca forda escorta śmiertelnie potrącił 85-letnią pieszą. Kobieta zginęła na miejscu. Więcej o wypadku TUTAJ.

Podczas policyjnej akcji “Boże Narodzenie” zmniejszyła się również liczba ujawnionych nietrzeźwych kierowców. Policjanci zatrzymali i udaremnili dalszą jazdę 25 kierowcom, którzy wsiedli za kierownicę pomimo spożywania wcześniej alkoholu. W ubiegłorocznej akcji było zatrzymanych 39.

 

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: