Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama

Będą kolędy, życzenia i świąteczne dania. Spotkanie wigilijne na rzeszowskim Rynku w piątek, 17 grudnia.

Do udziału w świątecznym spotkaniu ratusz zaprasza wszystkich mieszkańców. Początek o godz. 17:00. Najpierw władze miasta złożą wszystkim życzenia i podzielą się opłatkiem. Harcerze przekażą Betlejemskie Światło Pokoju. Następnie będzie świąteczny poczęstunek. Przygotowują go uczniowie Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie.

– Będą pierogi ruskie i z kapustą, krokiety, gołąbki, żurek z grzybami i barszcz czerwony, sernik, ciasto z makiem, piernikowe i rozgrzewająca herbata z cynamonem, goździkami i pomarańczą – wymienia ze szczegółami Marta Lewek, kierownik szkolnych warsztatów.

Przygotowania rozpoczęły się już w czwartek. Żeby zdążyć na czas, szkoła zaangażowała 90 uczniów – ulepią ok. 7 tys. pierogów, zawiną 700 sztuk krokietów i tyle samo gołąbków. Półprodukty, czyli farsze, już się chłodzą. W piątek rano rozpocznie się gotowanie, pieczenie i smażenie. – Po południu wszystko będzie gotowe. Świeże i ciepłe – dodaje nauczycielka.

Wszystkim mieszkańcom, którzy przyjdą na Rynek, kelnerzy będą serwować porcję świątecznej zupy, na osobnym talerzu będzie zestaw składający się z pierogów, gołąbka lub/i krokieta oraz ciasta – mówi Marta Lewek.

Jedzenie będzie wydawane w jednorazowych ekologicznych opakowaniach. Oprócz tego, na Rynku zaparkuje autobus ciepła. Podczas wigilijnego spotkania zabrzmią też kolędy. Zaśpiewa chór mieszany Sokół oraz chór męski Resonantae. Wystąpi również Patryk Mateja, na koniec będzie jeszcze pokaz laserowy. 

PROGRAM WIGILII MIEJSKIEJ 2021

– 16:00 – animacje laserowe,

– 17:00 – Wigilia Miejska,

– 17:30 – występ Chóru Mieszanego Sokół oraz Chóru Męskiego Resonantae,

– 18:30 – występ Patryka Matei,

– 19:00 – pokaz laserowy,

– 19:15 – występ Patryka Matei.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama