Reklama

5 osób zginęło, 22 osoby zostały ranne w 14 wypadkach, do którego doszło w okresie świąt wielkanocnych na podkarpackich drogach. Policjanci zatrzymali 57 nietrzeźwych kierowców.

Od Wielkiego Piątku do Poniedziałku Wielkanocnego policjanci prowadzili akcję „Wielkanoc 2016”. W tym czasie zwracali na najbardziej niebezpieczne wykroczenia kierowców, m.in. nieprawidłowe wyprzedzanie, przekraczanie dopuszczalnej prędkości i  nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Policjanci byli szczególnie wyczuleni na trzeźwość kierowców, zwracali również uwagę, czy kierowcy korzystają z telefonów komórkowych w czasie jazdy.

We wtorek Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie podsumowała bilans świątecznej akcji. Policja odnotowała na podkarpackich drogach 14 wypadków, w których ranne zostały 22 osoby. Zginęło 5 osób. Ofiary śmiertelne to piłkarze Wólczanki Wólka Pełkińska, którzy w Wielką Sobotę jechali na mecz z Avią Świdnik do Wólki Pełkińskiej. Przypomnijmy, do tragedii doszło w Weryni koło Kolbuszowej.

W tamtym roku w okresie świąt wielkanocnych doszło do 14 wypadków. Ucierpiało w nich 16 osób, na drogach zginęło 2 osoby.

Podczas akcji „Wielkanoc 2016” policjanci zatrzymali 57 nietrzeźwych kierowców, rok temu – 47.

Pijani kierowcy byli również uczestnikami kolizji. W sobotę, w powiecie jasielskim, 64-letnia kierująca oplem astrą uderzyła w tył peugeota. Badanie alkomatem wykazało, że miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W Wielką Niedzielę mieleccy policjanci interweniowali przy kolizji, w której brał udział 33-letni kierowca volkswagena passata. Badanie trzeźwości wykazało u niego blisko 3,5 promila alkoholu.

Najwięcej nietrzeźwych kierowców podkarpaccy policjanci zatrzymali w Wielką Niedzielę – 19. Niewiele mniej w Wielki Piątek – 18. Najwięcej wypadków wydarzyło się w Wielki Piątek – 8.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: