Reklama

14 wypadków, w których rannych zostało 16 osób, 2 osoby zginęły – to bilans świątecznego weekendu na podkarpackich drogach.

Policyjna akcja „Wielkanoc 2015” rozpoczęła się w Wielki Piątek. Funkcjonariusze czuwali nad płynnością ruchu, zwracali uwagę na stan trzeźwości kierowców, przypadki przekraczania prędkości oraz przestrzeganie obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa.

Od piątku do poniedziałku doszło do 14 wypadków, w których rannych zostało 16 osób. W wypadkach, które wydarzyły się w ciągu tych kilku dni zginęły dwie osoby piesze.

Przed rokiem, w ciągu czterech świątecznych dni doszło do 15 wypadków, ucierpiały w nich 22 osoby, wówczas nikt nie zginął. W ciągu tegorocznych świąt wielkanocnych policjanci zatrzymali 47 nietrzeźwych kierujących, rok temu 64.

Do tych najtragiczniejszych wypadków doszło w świąteczną niedzielę w Groblach koło Niska, gdzie kierowca opla wjechał w grupę pięciu mężczyzn. Jeden z potrąconych zmarł.

Do drugiego tragicznego wypadku doszło w poniedziałkową noc na ulicy Myśliwskiej w Rudniku nad Sanem. Zginął potrącony przez samochód 26-letni mężczyzna.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: