Zdjęcie: materiały prasowe. Kadr z filmu "Psy" w reżyserii Władysława Pasikowskiego
Reklama

W najbliższy weekend w rzeszowskim kinie Zorza odbędą się dwa filmowe wydarzenia – Dzień Kina Polskiego oraz Europejski Dzień Kina Artystycznego.

Każdego roku z okazji Święta Niepodległości kina studyjne razem ze Stowarzyszeniem Kin Studyjnych przygotowują specjalną ofertę filmową i polecają widzom wyjątkowy projekt z filmem polskim pod hasłem: Dzień Kina Polskiego.

Ideą projektu jest promocja dobrego kina polskiego. W sobotę (11 listopada) z okazji Dnia Kina Polskiego, Zorza zagra filmy: „Psy”, „Chłopi”, „Uwierz w Mikołaja”, „Lęk”, „Polowanie” oraz „O psie, który jeździł koleją”. Bilety na wszystkie filmy będą kosztować 15 zł

Z kolei 12 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Kina Artystycznego. To inicjatywa Międzynarodowego Stowarzyszenia Kin Art-House’owych, do którego należy Zorza. W tym dniu Zorza zagra przedpremierowo filmy: „Club zero” i „Cztery córki” oraz „Porwanie”.

Ponadto w ofercie filmów europejskich, będą też polskie produkcje. Bilety w tym dniu na europejskie filmy również kosztować będą 15 zł.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama