Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News

Msza w kościele farnym, wystąpienia władz Rzeszowa i województwa, składanie wieńców i kwiatów – miasto zaprasza na uroczystości Święta Niepodległości.

W sobotę, 11 listopada, w całym kraju będzie obchodzona 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Centralne obchody Narodowego Święta Niepodległości odbywają się na placu Józefa Piłsudskiego przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. 

W Rzeszowie uroczystości rozpoczną się mszą świętą o godz. 10:00 w kościele farnym.

O 11:15 uczestnicy przejdą ulicami Matejki, Kopernika, pl. Ofiar Getta i Sobieskiego na pl. Wolności pod pomnik Józefa Piłsudskiego, jednego z „ojców niepodległości”. Od 11:00 do 13:30 zamknięta będzie ul. Sobieskiego – od skrzyżowania z Grunwaldzką do pl. Wolności.

W programie uroczystości są: złożenie meldunku Dowódcy Garnizonu Rzeszów, hymn państwowy i podniesienie flagi państwowej, wystąpienia wojewody i marszałka podkarpackiego oraz prezydenta Rzeszowa, apel pamięci i salwa honorowa.

Pod pomnikiem Piłsudskiego zostaną złożone wieńce i wiązanki kwiatów, odegrana będzie pieśń reprezentacyjna Wojska Polskiego. 

Rzeszowskim obchodom Święta Niepodległości towarzyszyć będą: 11. PKO Bieg Niepodległości, koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu węgierskiego chóru Lengyel-Magyar Dalarda o godz. 19:00 w kościele pw. św. Judy Tadeusza przy ul. Wita Stwosza 31.

Z kolei w czwartek o 19:00 i piątek o 18:00 (9-10 listopada) w auli Politechniki Rzeszowskiej (al. Powstańców Warszawy 12) odbędzie się II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Patriotycznej – „Moja Ojczyzna”. Gościem honorowym festiwalu będzie Jacek Wójcicki.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama