Fot. Michał Mielniczuk / Podkarpacki Urząd Marszałkowski w Rzeszowie
Reklama

W czwartek 26 lipca na rzeszowskim na Rynku świętować będą funkcjonariusze i pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Atrakcji nie zabraknie także dla mieszkańców. 

Obchody Święta Policji rozpoczną się o godz. 12:00. Podczas uroczystego apelu szef podkarpackiej policji insp. Henryk Moskwa i szef rzeszowskiej komendy miejskiej insp. Bogusław Kania wręczą policjantom akty nominacji na wyższe stopnie policyjne.

Następnie insp. Henryk Moskwa oraz redaktor naczelny rzeszowskich “Nowin” nagrodzą dzielnicowych z rzeszowskiej komendy, którzy zostali wyróżnieni w plebiscycie czytelników „Dzielnicowy bliżej nas 2018”. 

Podczas apelu odznaczenia wyróżnionym policjantom i pracownikom policji wręczą również przedstawiciele związków zawodowych.

Po zakończeniu uroczystości, komendant wojewódzki policji i prezydent Rzeszowa otworzą wystawę „Policja w Służbie Niepodległej”, poświęconą historii policji, jej wkładzie w odbudowę II Rzeczpospolitej. Wystawę przygotowali funkcjonariusze z Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Rzeszowie. Będzie ona eksponowana w Podziemnej Trasie Turystycznej. 

– Dla widzów i uczestników uroczystości rzeszowscy policjanci przygotowali również pokaz sprzętu wykorzystywanego w służbie. Będzie można zobaczyć radiowozy wykorzystywane przez różne piony, motocykle policyjne, w tym Harleya-Davidsona, będzie można zobaczyć również policyjne rowery – poinformował Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. 

W tym czasie na scenie wystąpi zespół COPS, założony przez nadkom. Piotra Preisnera, funkcjonariusza z rzeszowskiej komendy. Zespół gra muzykę z pogranicza bluesa i rocka, a tworzą go funkcjonariusze i pracownik policji z komendy miejskiej i komendy wojewódzkiej policji.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

  1. To jest jeden wielki Cyrk Panowie Komendanci. Wyjdzcie za biurek wkoncu bo to jest żenujące żeby na miasto wojewódzkie w nocy na ulicy służyło 8 mundurowych, wogole nie widać Was! Nie czujemy się w tym mieście bezpiecznie i nie oszukujecie nas takimi pokazami

Comments are closed.