Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Wciąż nie macie planów sylwestrowych? W Rzeszowie w ostatni dzień 2021 roku będą pokazy laserów, mapping i pokaz dronów.

Z dużej, hucznej imprezy sylwestrowej w tym roku Rzeszów zrezygnował z powodu pandemii. Stolica Podkarpacia stawia tym razem na magię światła – zaplanowano pokaz dronów, mapping i pokazy laserów. Wszystko to w czterech różnych częściach miasta.

Wydarzenia będzie też transmitowane na żywo w internecie – na facebookowym kanale Rzeszów Stolica Innowacji oraz na kanałach FB i Youtube Estrady Rzeszowskiej.

Sylwestrowa zabawa rozpocznie się o godzinie 23:45 w Parku Sybiraków, gdzie zobaczymy kilkunastominutowy pokaz laserów przygotowany przez firmę Visual Sensations. Kilka minut przed północą będzie można podziwiać świetlne animacje wyświetlane na budynku ratusza, a o północy wystartuje pokaz laserów na Rynku.

– Świetlną wisienką na torcie będzie natomiast pokaz dronów wyreżyserowany i przeprowadzony przez firmę JUSTPOINT. Ten odbędzie się przy hali Podpromie. Tańczące drony będzie można podziwiać m.in. z Mostu Zamkowego i pobliskiego parkingu. Drony wystartują o godzinie 00:25 – zapowiada Estrada Rzeszowska. 

W związku z pokazem dronów, będą utrudnienia w ruchu na Moście Zamkowym. Utrudnienia rozpoczną się o godz. 23:30 i potrwają do godz. 1:00. W tym czasie będzie wyłączony prawy pas ruchu w kierunku al. Kopisto.

Pokazy laserowe i dronów, to nie jedyne sylwestrowe niespodzianki – swoje oblicze tej nocy zmieni pomnik Czynu Rewolucyjnego, na którym już od godziny 21:00 będzie wyświetlany mapping. Internautom przerwy między pokazami umilą DJ-skie sety. Nie zabraknie też życzeń od prezydenta miasta Konrada Fijołka.

PROGRAM SYLWESTRA MIEJSKIEGO 2021/2022

– 23:30 – rozpoczęcie transmisji online (FB: Rzeszów Stolica Innowacji, Estrada Rzeszowska; YT: Estrada Rzeszowska)

– 23:45 – Park Sybiraków, POKAZ LASERÓW

– 00:00  – Rynek, LASEROWE ANIMACJE, POKAZ LASERÓW

– 00:25 – parking przy hali Podpromie, POKAZ DRONÓW

A także:

– 21:00 – Pomnik Czynu Rewolucyjnego, start MAPPINGU

(ram, la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama