Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Podkarpacka policja podsumowała weekend sylwestrowo-noworoczny na drogach w naszym regionie. W pięciu wypadkach rannych zostało 5 osób, zatrzymano 17 nietrzeźwych kierowców.

– Mimo tych zdarzeń, weekend na drogach oceniamy jako spokojny. W wypadkach, na szczęście, nikt nie zginął – mówi kom. Dominika Kopeć z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. 

Od piątku 30 grudnia do północy 2 stycznia, na drogach doszło do 5 wypadków, w których 5 osób zostało rannych. Policjanci interweniowali zwłaszcza wtedy, gdy kierowcy jeździli zbyt szybko, nieprawidłowo wyprzedzali, czy wymuszali pierwszeństwo.

Nie było pobłażliwości dla pijanych kierowców. Podczas noworocznego weekendu, funkcjonariusze zatrzymali 17 nietrzeźwych kierowców.

Bardzo spokojny weekend na drogach zanotowali policjanci z komendy miejskiej w Rzeszowie. Był tylko jeden wypadek – 1 stycznia w Świlczy koło Rzeszowa, gdzie 35-letni kierowca audi potrącił 73-letniego nietrzeźwego pieszego.  

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W miniony weekend policjanci zatrzymali w Rzeszowie dwóch pijanych kierowców. W sylwestra, ok. godz. 22:20, na ulicy Marszałkowskiej wpadł 31-letni obywatel Gruzji, który kierował mercedesem. 

– Mężczyzna miał ponad 1,5 prom. alkoholu w organizmie. W noc sylwestrową, ok. godz. 1:20, na ulicy Sobieskiego zatrzymaliśmy jeszcze 23-latka. Mając niecałe dwa promile alkoholu, kierował on audi A3 – mówi asp. sztab. Magdalena Żuk z KMP w Rzeszowie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama