Zdjęcie: Ever Team
Reklama

Marzenie himalaistki 26-letniej Sylwii Bajek z Rzeszowa spełniło się. Zdobyła Lhotse, czwarty co do wysokości szczyt Ziemi. 

O swoim wyczynie ekipa Ever Team, który Sylwia Bajek tworzyła ze swoim partnerem Szczepanem Brzeskim (on wspinał się na Mount Everest, 8848 m n.p.m ) poinformowała w czwartek na Facebooku. 

„To już oficjalne!!!! Wczoraj Sylwia zdobyła – Lhotse a dzisiaj Szczepan – Mount Everest.
Jest Wielki Sukces!!!!!!” – obwieściła ekipa Ever Team. 

Sylwia Bajek, zdobywając Lhotse (8516 m n.p.m) została tym samym najmłodszą Polką na szczycie góry znajdującej się w środkowej części Himalajów Wysokich, na granicy Nepalu i Chin. Lhotse to wyjątkowy i bardzo niebezpieczny ośmiotysięcznik – w 1989 roku zginął na nim polski himalaista Jerzy Kukuczka. 

Wyprawa Sylwii Bajek i Szczepana Brzeskiego rozpoczęła się 8 kwietnia br. W pewnym momencie ich drogi się rozeszły. Sylwia z powodzeniem zaatakowała Lhotse, a Szczepan – Mount Everest, najwyższy szczyt Ziemi. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W ubiegłym roku oboje próbowali wspiąć się na Mount Everest. Ich plan jednak się nie powiódł, do realizacji marzenia zabrakło im zaledwie 48 metrów. Musieli zawrócić, bo szerpa nie zabrał dla Sylwii i Szczepana wystarczającej liczby butli z tlenem. 

Oboje w tym roku postanowili wrócić w Himalaje. Gratulujemy sukcesu! Rzeszów News był patronem wyprawy.

Fot. Tomasz Modras / Rzeszów News. Na zdjęciu Szczepan Brzeski i Sylwia Bajek

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama