Fot. Urszula Chrobak / Rzeszów News. Na zdjęciu Piotr Nalepa na tle muralu swojego ojca przy Estradzie Rzeszowskiej

Koncert „Piotr Nalepa Breakout Tour Symfonicznie” (3 marca) otworzy tegoroczną edycję Breakout Days Festival w Rzeszowie. Na scenie zobaczymy m.in. syna Tadeusza Nalepy i Miry Kubaśnińskiej – Piotra Nalepę. Bezpłatne zaproszenia czekają na was już od poniedziałku.

Tegoroczna edycja Rzeszów Breakout Days Festival rozpocznie się 3 marca (piątek) koncertem „Piotr Nalepa Breakout Tour Symfonicznie” w Filharmonii Podkarpackiej. Główny koncert festiwalowy tradycyjnie odbędzie się we wrześniu.

„Piotr Nalepa Breakout Tour Symfonicznie” będzie swego rodzaju prapremierą jesiennego wydarzenia.

– Podczas marcowego koncertu premierowo zostaną zaprezentowane kultowe utwory zespołu Breakout, w niezwykłych, symfonicznych aranżacjach, skomponowanych specjalnie na tę okazję przez Michała Jurkiewicza dla zespołu koncertowego oraz orkiestry – informuje Marcin Dziedzic, dyrektor Estrady Rzeszowskiej.

Publiczność usłyszy m.in. takie przeboje jak: „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Pomaluj moje sny”, „Co stało się kwiatom”, „Gdybyś kochał hej!”. Koncert upamiętniający Tadeusza Nalepę i Mirę Kubasińską, liderów grupy Breakout, pionierów rzeszowskiej sceny bluesowej, zbiega się w czasie z 10. rocznicą śmierci artysty.

Podczas koncertu zagrają: Piotr Nalepa, syn Tadeusza i Miry, zespół w składzie Wojciech Famielec, Michał Jurkiewicz, Robert Lubera, Żaneta Lubera, Józef Rusinowski oraz gościnnie Leszek Cichoński i Piotr Nowak, a także orkiestra Filharmonii Podkarpackiej.

Ten sam koncert ma się również odbyć we wrześniu.

Bezpłatne zaproszenia na „Piotr Nalepa Breakout Tour Symfonicznie” można odbierać od najbliższego poniedziałku (20 lutego) w Wydziale Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa (ul. Rynek 11), Podziemnej Trasie Turystycznej (ul. Rynek 26), Estradzie Rzeszowskiej (ul. Jagiellońska 24) a także w Filharmonii Podkarpackiej.

Zaproszenie ważne jest dla jednej osoby i umożliwia również udział w oficjalnym afterparty „Gramy swoje”, które odbędzie się po koncercie w klubie LUKR (al. Kopisto 1.

Koncert rozpocznie się o godz. 19:30, natomiast afterparty planowane jest na 21:30.

Tadeusz Nalepa urodził się w 1943 r. w Zgłobniu koło Rzeszowa. W 1965 r. założył grupę Blackout, która wykonywała piosenki z repertuaru The Rolling Stones i The Beatles. Zespół istniał przez ponad dwa lata, a rok później Nalepa założył Breakout, z którym w trakcie 13-letniej historii nagrał 10 płyt. Tadeusz Nalepa zmarł 4 marca 2007 r. w Warszawie.

Legendę polskiego bluesa upamiętnia w Rzeszowie pomnik, który od 2009 r. znajduje się na ulicy 3 Maja. Przedstawia Tadeusza Nalepę z gitarą w ręku, idącego ulicą. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama