Zdjęcie: Joanna Bród / Rzeszów News

W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie, w którym potwierdzono w sumie 14 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2, od wtorku (16 czerwca) nie ma nowych zachorowań. 

Blisko 600 testów na koronawirusa, które zrobiono w czwartek i piątek personelowi, pacjentom i osobom z kontaktu szpitala nr 1, dały wyniki ujemne. – Pobieramy bardzo dużo wymazów. Jesteśmy na dobrej drodze do zatrzymania wirusa – cieszy się Marek Wiater, dyrektor „jedynki”.

Na wznowienie przyjęć na oddziale nefrologii i stacji dializ jeszcze jednak poczekamy. Przynajmniej do zakończenia kwarantanny osób, które miały kontakt z zakażonymi. – W poniedziałek (22 czerwca) otworzona zostanie klinika hematologii. Jest bezpieczna – twierdzi dyrektor Wiater. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Przypomnijmy, że pierwsze przypadki koronawirusa potwierdzono 9 czerwca u 3 lekarzy i pacjenta oddziału nefrologii. Następne, głównie bezobjawowe, dotyczyły personelu i pacjentów zarówno nefrologii, jak i sąsiadującej z nią stacji dializ i diagnostyki. Na kwarantannie przebywa kilkadziesiąt osób, w tym ordynator kliniki hematologii. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama