Zdjęcie: Policja.pl
Reklama

Na polach w Krasnem koło Rzeszowa w czwartek odnaleziono zwłoki 68-letniego Wiesława S., mieszkańca Rzeszowa, który zaginął w listopadzie ubiegłego roku.

– Około godz. 14:30 policjanci otrzymali zgłoszenie o odnalezieniu szczątek ludzkich na polach w Krasnem. Zwłoki znajdowały się w stanie dalekiego rozkładu – mówi Anna Klee-Bylica z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. 

Policyjne czynności nadzorowane były przez prokuratora Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Zwłoki znajdowały się około kilometr od najbliższych zabudowań, w zaroślach, na skarpie przy rzece. 

– Były nie najlepiej ubrane – mówi Tomasz Kozak, szef rzeszowskiej prokuratury. Przy zwłokach policjanci odnaleźli odnaleźli dwie torby i portfel z dokumentami. Na ciało natknęli się spacerowicze. To oni powiadomili policję. 

Śledczy ustalili, że na polach w Krasnem odnaleziono ciało 68-letniego Wiesława S., mieszkańca Rzeszowa. – Był poszukiwany jako osoba zaginiona od listopada zeszłego roku – dodaje prokurator Kozak. 

Prawdopodobnie przyczyną zgonu było wychłodzenie organizmu, ciało zabezpieczono do badań sekcyjnych. Mężczyzna mieszkał sam. – Nie stronił od alkoholu. Udział osób trzecich w śmierci 68-latka na tym etapie wykluczamy – słyszymy w prokuratorze. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama