Reklama

Krzysztof Pobuta, szef podkarpackich policjantów, w piątek odebrał nominację generalską. Wręczył mu ją prezydent RP Andrzej Duda.

Krzysztof Pobuta był w gronie siedmiu oficerów policji, których prezydent Duda mianował na pierwszy stopień generalski. Nominację otrzymał także jeden oficer Biura Ochrony Rządu. Uroczystość odbyła się w Belwederze.

44-letni Krzysztof Pobuta na czele podkarpackiej policji stoi od 13 stycznia br. Zastąpił na tym stanowisku Zdzisława Stopczyka. Pobuta przed objęciem stanowiska był komendantem miejskim policji w Przemyślu, którą kierował od 2009 r.

Krzysztof Pobuta urodził się w Radymnie, jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, w 2006 r. ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania jakością w administracji publicznej.

W 2012 r. otrzymał tytuł doktora nauk społecznych w zakresie socjologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Wcześniej w 1995 r. ukończył studia na Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Pobuta w policji pracuje od 1991 r. Swoją służbę zaczął w jarosławskiej policji, gdzie był naczelnikiem wydziału kryminalnego, a w latach 2001-2009 zastępcą komendanta w Jarosławiu, a potem szefem przemyskich funkcjonariuszy.

Krzysztof Pobuta jest żonaty, ma czworo dzieci. Interesuje się historią, szczególnie tą najnowszą.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. pisiory rozdają swoim nominacje. Tak właśnie chcą nadrobić braki kompetencyjne ludzi wciskanych na stanowiska podczas realizacji “dojnej zmiany”.

Comments are closed.