Szefowa Parlamentu Europejskiego w Rzeszowie. Spotkała się z prezydentem Fijołkiem

Reklama

O sytuacji ukraińskich uchodźców rozmawiała w sobotę w Rzeszowie przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola z prezydentem miasta Konradem Fijołkiem.

 

Zdjęcia: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Jak poinformowała Marzena Kłeczek-Krawiec, rzecznik prezydenta Rzeszowa, Roberta Metsola przyjechała do Rzeszowa, wracając z Kijowa po spotkaniu z prezydentem Ukrainy, Wołodymyrem Zełenskim. 

– Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego, po zapoznaniu się z sytuacją po drugiej stronie granicy, podkreśliła jak bardzo potrzebne jest to, co robimy tutaj dla uchodźców, którzy uciekli m.in. z oblężonego Kijowa czy Charkowa, ale także pomoc humanitarna, którą codziennie wieziemy do Ukrainy – przekazała Marzena Kłeczek-Krawiec. 

Podczas spotkania Konrad Fijołek przedstawił szefowej PE, co robi Rzeszów i inne samorządy przygraniczne dla uchodźców z Ukrainy. Prezydent opowiedział też, jak miasto angażuje się we wszystkich punktach, do których docierają obywatele Ukrainy po ucieczce przed wojną. Fijołek mówił również o roli mieszkańców i organizacji pozarządowych. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama