Zdjęcie: materiały prasowe

Zbrodniarz, nazwany przez prasę Tanatosem, ostentacyjnie ignoruje działania policji, stawiając kolejne żądania…

Urodzony 26 września 1979 roku w Rzeszowie Krzysztof Klader właśnie wydał debiutancką książkę „Szepty ciemnych wód” (wydawnictwo Novae Res). 

Klader jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie. W latach 2002-2005 studiował na wydziale Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Rzeszowskiego. W połowie lat 90. założył pierwszą grupę streetartowej w Rzeszowie (murale, graffiti).

Krzysztof Klader jest uczestnikiem konkursu na Ogólnopolskim Konwencie Twórców Komiksu w Łodzi, a także Rzeszowskiej Akademii Komiksu przy WDK Rzeszów. Rysuje, maluje na płótnach, deskach i ścianach. Fan muzycznych, ciężkich brzmień.

„Szepty ciemnych wód” to pisarski debiut Kladera z gatunku kryminał/sensacja. 

Dziennikarze często widzą i wiedzą więcej. Wiedza może być jednak przekleństwem zagrażającym życiu. Zwłaszcza, kiedy informatorem jest morderca.

Aleksandra Oreanka jest dziennikarką lokalnego tygodnika, który od dłuższego czasu chyli się ku upadkowi. W dniu zakończenia roku szkolnego do redakcji zostaje dostarczony tajemniczy list. Nieznany nadawca naprowadza redaktorkę na trop sensacyjnego odkrycia, które może nadać jej karierze zupełnie nowy kierunek.

Na kaplicznym wzgórzu Oreanka znajduje portret dziewczyny uprowadzonej dziesięć lat wcześniej, a niedługo potem – jej zwłoki. Od tego momentu tajemniczy informator co tydzień podaje lokalizację, w której ukryte są ciała kolejnych ofiar. Zbrodniarz, nazwany przez prasę Tanatosem, ostentacyjnie ignoruje działania policji, stawiając kolejne żądania.

Tymczasem redaktorkę zaczynają dręczyć niepokojące wizje i ataki paniki. Czy będzie w stanie pokonać własne demony, by zmierzyć się z szaleńcem odpowiedzialnym za serię makabrycznych zbrodni?

Wokół szkieletu opinał się ciemny, wilgotny materiał, którego strzępy pokrywały glina i torf. Ola rozpoznała w nim suknię z obrazu, kilka detali odgrzebanych w pamięci pasowało do widoku szczątków, które wciąż jeszcze spoczywały w ziemi. Wiedziała, że to Aldona Muszyńska. Oddalała jednak od siebie myśl, żeby na to, co widzi i czego jest świadkiem, nałożyć portret pięknej dziewczyny z obrazu. Tego jej umysł nie był w stanie ogarnąć.

Co wyszepta Ci woda? Przeczytaj książkę i przekonaj się sam_a! – reklamuje Novae Res książkę „Szepty ciemnych wód”, która w sprzedaży jest na stronie taniaksiazka.pl.

Zdjęcie: materiały prasowe

oprac. (pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama