Zdjęcie: materiały Urzędu Miasta w Rzeszowie

Wyjątkowa uroczystość w rzeszowskim ratuszu. W piątek sześć małżeństw odebrało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

W imieniu prezydenta RP medalami uhonorował małżonków pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak. – Była to pierwsza taka uroczystość od początku pandemii – podkreśla Urząd Miasta w Rzeszowie. 

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie został ustanowiony w 1960 roku i nadawany jest osobom, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Pary, które odebrały w piątek medale w rzeszowskim ratuszu, przeżyły ze sobą ponad 50 lat, a jedna aż 61 lat.

– Pragnę państwu pogratulować i życzyć przede wszystkim zdrowia, miłości najbliższych i jeszcze długich lat w zdrowiu – mówił podczas uroczystości Marek Bajdak.

Medale otrzymali: Kazimiera i Kazimierz Dziurowie, Maria i Stanisław Froniowie, Janina i Tadeusz Kasza, Zofia i Jan Stankiewiczowie oraz Aleksandra Sadok-Michalska i Lech Michalski.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Dla Aleksandry i Lecha, którzy – jak sami o sobie mówią – są małżeństwem studenckim, receptą na udany, długoletni związek jest wzajemne zrozumienie. – Miłość, wzajemna tolerancja są tym, co spaja małżeństwo. To jest niezwykle ważne – mówiła pani Aleksandra.

Piątkowa uroczystość odbyła się w reżimie sanitarnym. Oprócz medali, pary otrzymały pamiątkowe dyplomy od prezydenta Rzeszowa oraz kwiaty. Były też wspólne zdjęcia i życzenia od najbliższych.

– W kolejnych tygodniach będziemy zapraszać następne pary małżeńskie. W czerwcu mamy co tydzień zaplanowaną taką uroczystość – zapowiada Jerzy Wiktor, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Rzeszowie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama