Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News
Reklama

Do piątku (12 lutego) będzie zamknięta Szkoła Podstawowa nr 17 przy Bulwarowej w Rzeszowie.

– Szkołę zamknięto we wtorek na podstawie decyzji sanepidu. U dzieci i nauczycieli wykryto COVID-19. Zajęcia prowadzone są zdalnie. W szkole jest także oddział przedszkolny, on działa normalnie – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Szkoła Podstawowa nr 17 będzie zamknięta do piątku – 12 lutego. Jak poinformowała dyrekcja placówki, stało się to w związku z dużą zachorowalnością oraz potwierdzonymi przypadkami COVID-19 u uczniów i nauczycieli szkoły.

Zdaniem sanepidu, stacjonarne zajęcia muszą być zawieszone, by przeciąć drogę szerzenia się zakażenia. – Uczniowie i ich domownicy w najbliższych dniach powinni obserwować swój stan zdrowia pod kątem objawów COVID-19 – zakomunikowała SP nr 17. 

– Wskazane jest również, by uczniowie, rodzice i nauczyciele ograniczyli kontakty z otoczeniem z powodu zagrożenia przeniesienia zachorowania na inne osoby. Nikt nie jest objęty kwarantanną – dodaje dyrekcja szkoły. 

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych wrócili do nauki stacjonarnej 19 stycznia po przerwie, która trwała od 9 listopada 2020 roku. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: