Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
Reklama

Do końca stycznia 2024 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Rzeszowie zostaną wyremontowane sale lekcyjne i świetlica, a na jej potrzeby zostaną przystosowane dodatkowe pomieszczenia. 

Remont szkoły wesprze fundacja Leroy Merlin – na ten cel przekaże grant o wartości 150 tys. zł. Po modernizacji, placówka ma być znacznie lepszym miejscem do nauki i spędzania wolnego czasu polskich i ukraińskich dzieci. Te ostatnie stanowią aż 20 proc. ogółu uczniów.

– Opiekunami dzieci z Ukrainy są zazwyczaj jedynie mamy, które pracują do późna. Ci uczniowie pozostają w świetlicy najczęściej od 6:30 do 17:00, więc spędzają tu większość swojego czasu w dni robocze – mówi Barbara Olearka, dyrektorka ZSP nr 2 w Rzeszowie.

Olearka dostała od miasta bardzo ważne zadanie do wykonania. – Postawić na nogi swoją szkołę – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. 

Zakres prac obejmuje remont sal lekcyjnych, świetlicy oraz adaptację kolejnych pomieszczeń na potrzeby opieki świetlicowej. Remont ma się zacząć do 30 dni od podpisanej 18 września umowy. Całość ma się zakończyć do 31 stycznia przyszłego roku.

Rzeszów otrzymał od fundacji Leroy Merlin głównie za to, jak zaangażował się w pomoc uchodźcom po wybuchu wojny na Ukrainie 24 lutego 2022 r. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski uhonorował Rzeszów tytułem „miasta-ratownika”. 

Fundacja Leroy Merlin skupia się na wsparciu w głównej mierze w remontach i modernizacjach mieszkań dla uchodźców. W przypadku Rzeszowa zrobiła wyjątek i przyznała grant na modernizację szkoły, która przyjęła tak dużą liczbę dzieci z Ukrainy.

Miasto otrzymało materiały budowlane na remont i adaptację miejsc, w których dzieci, zarówno polskie, jak i ukraińskie, mogą spędzać swój wolny czas i poznawać się lepiej.  Szkoła jest dla nich drugim domem.

Fundacja sfinansuje również remont. – Jesteśmy bardzo dumni z Rzeszowa z tego, co tu się dzieje, jak zorganizowane jest wsparcie dla uchodźców od początku wojny w Ukrainie – mówi Karol Poprawa, lider projektu Funduszu Solidarnościowego w Fundacji Leroy Merlin.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama