Zdjęcie: Namysław Tomaka / Rzeszów News

Przybywa zakażonych koronawirusem w placówkach medycznych w Rzeszowie. Już 15 szkół w naszym mieście zawiesiło zajęcia lub przeszło na nauczanie hybrydowe.

– 19 wyników pozytywnych otrzymał personel Szpitala Miejskiego w Rzeszowie – podaje Dorota Gibała, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. 

7 pozytywnych przypadków odnotowano w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. – To 6 pacjentów i jeden pracownik medyczny – przekazuje Dorota Gibała.  

7 nowych zakażeń koronawirusem wykryto też u personelu Pro-Familii w Rzeszowie. Łącznie jest tam 37 pozytywnych przypadków, w tym 34 u pracowników szpitala i 3 u osób z kontaktu.

Od piątku zakażonych nie przybyło za to w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie (łącznie 33 przypadki) i w szpitalu MSWIA (ogółem 12 wyników pozytywnych).

– We wszystkich placówkach trwają dochodzenia epidemiologiczne – informuje Gibała.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Dodaje jednocześnie, że zajęcia wybranych grup zawieszono w Zespole Szkół Specjalnych w Rzeszowie i Publicznym Przedszkolu nr 40.

Częściowo hybrydowy system nauczania obowiązuje aktualnie w Szkole Podstawowej Zakonu Pijarów, Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w, Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, SP nr 8, SP nr 25, Społecznej SP nr 1, Zespole Szkół Gospodarczych, Liceum Ogólnokształcącym SMS Resovia, SP nr 27, SP nr 14 i w szkołach sióstr prezentek.  

– W powiecie rzeszowskim hybrydowe nauczanie obowiązuje jeszcze w szkołach podstawowych w Kamieniu i Nowym Borku – dodaje rzecznik sanepidu.

„Sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna”

W poniedziałek o odpowiedzialne zachowanie zaapelował do mieszkańców Łańcuta tamtejszy starosta Adam Krzysztoń. Na swoim facebookowym profilu zamieścił też wiadomość, jaką otrzymał od zarządu szpitala zakaźnego w Łańcucie.

„Obecni chorzy trafiający do szpitala mają wybitnie nasilone zmiany w tomografii komputerowej płuc, których nie obserwowano dotychczas. Stan chorych trafiających do oddziałów jest znacznie cięższy niż wcześniej. Trafiający pacjenci w porównaniu do dotychczasowych to ludzie młodzi, ok. 50 lat, bez istotniejszych schorzeń dodatkowych. Obecne objawy o wybitnym nasileniu nieobserwowane dotychczas” – napisał starosta łańcucki.
 
(cm)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
Reklama