Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News
Reklama

8 przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w rzeszowskim szpitalu specjalistycznym „Pro-Familia”. Przybywa zakażeń w DPS-ie przy ulicy Sucharskiego. 

„Pro-Familia” jest jednym z pięciu aktualnie ognisk koronawirusa w Rzeszowie i w powiecie rzeszowskim. W sobotę Dorota Gibała, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, poinformowała, że w „Pro-Familii dotychczas wykryto koronawirusa u 8 osób z personelu medycznego. 

Z komunikatu sanepidu wynika, że od soboty (3 października) do 11 października w szpitalu wstrzymano wszystkie planowane świadczenia, pracownicy „Pro-Familii” zostanie przebadany. – Na bieżąco prowadzona jest dekontaminacja pomieszczeń szpitala zgodnie z wytycznymi. Trwa dochodzenie epidemiologiczne – dodała Dorota Gibała.  

Z kolei w Klinice Neurochirurgii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie przy ulicy Lwowskiej łącznie potwierdzono już 16 zakażeń koronawirusem: 6 wśród personelu medycznego i 10 pacjentów. Trwa dochodzenie epidemiologiczne. Ponadto, w szpitalu odnotowano jeszcze 9 przypadków COVID-19 u pacjentów przebywających w stacji dializ (stacja dializ jest kolejnym ogniskiem koronawirusa w Rzeszowie).

Rośnie także liczba zakażonych w dwóch Domach Pomocy Społecznej. W placówce przy ul. Sucharskiego w Rzeszowie potwierdzono już 84 przypadki zakażenia koronawirusem: u 55 pensjonariuszy i 29 osób z personelu. W DPS-ie w Łące (gmina Trzebownisko) jest 67 zakażeń: u 56 pensjonariuszy i 11 osób z personelu.

W sobotę na Podkarpaciu odnotowano 141 nowych zakażeń koronawirusem i dwa kolejne zgony. O szczegółach przeczytacie TUTAJ

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: