Ponad 50 wystawców polskich i zagranicznych zgłosiło do udziału w VII Europejskich Targach Pracy WorkExpo w Rzeszowie. Dowiecie się m.in., co trzeba zrobić, żeby wyjechać do Turcji lub Brazylii.

Bezpłatne targi pracy i szkoleń odbędą się 23 października w rzeszowskiej hali Podpromie od godz. 10:00 do 17:00. Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, Międzynarodowe Targi Rzeszowskie oraz Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego zapraszają na nie studentów, bezrobotnych i osoby poszukujące pracy.

Będzie można zwiedzać stoiska przygotowane przez pracodawców oraz instytucje wspomagające osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Do udziału w targach zgłosiło się ponad 50 wystawców polskich i zagranicznych, którzy poszukują pracowników na prace sezonowe lub oferują stałe zatrudnienie.

Poszukiwani są pracownicy fizyczni, specjaliści branży motoryzacyjnej, lotniczej, informatycznej, logistycznej, medycznej, czy gastronomicznej.

Osoby, które szukują pracy, w czasie targów będą miały możliwość wypełnienia dokumentów aplikacyjnych oraz złożenia ich bezpośrednio u pracodawców. Ponadto będzie można odbyć rozmowę kwalifikacyjną z pracodawcami krajowymi oraz zagranicznymi. Każdy z wystawców będzie miał zapewnioną obsługę tłumacza. W ten sposób można zdobyć pewne, legalne zatrudnienie w krajach unijnych.

Organizatorzy przypominają o zabraniu ze sobą dokumentów aplikacyjnych.

W Targach WorkExpo udział wezmą doradcy EURES z Niemiec, Austrii i Polski, którzy udzielą informacji o aktualnie prowadzonych naborach oraz usługach świadczonych w ramach sieci EURES osobom poszukującym pracy za granicą.

Na pomoc doradców mogą liczyć również pracodawcy krajowi zainteresowani rekrutacjami zagranicznymi. Od godz. 10:30 doradcy EURES poprowadzą spotkania informacyjne poświęcone warunkom życia i pracy w krajach UE.

Do zwiedzenia stoisk organizatorzy zapraszają również młode osoby zainteresowane rozwojem osobistym, odkrywaniem i dzieleniem się swoją kulturą. Praktyki wolontariackie, bo o nich mowa trwają 6-12 tygodni, a wyjechać można m. in. do Turcji, Kolumbii, Brazylii, Rumunii.

Inną ciekawą ofertą dla studentów jest Global Talents – międzynarodowy program praktyk skierowany do młodych ludzi, którzy chcą zdobyć profesjonalne doświadczenie, pracując w wielokulturowym środowisku. Odbywają się w firmach różnej wielkości – od małych przedsiębiorstw lokalnych, aż do dużych, międzynarodowych korporacji.

Praktyki w ramach programu Global Talents trwają od 3 do 18 miesięcy i można je odbyć m.in. w Chinach, Czechach, na Litwie czy Węgrzech.

Więcej informacji o targach TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama