W najbliższy piątek (26 września) do Rzeszowa przyjedzie znany dziennikarz Szymon Hołownia. Będzie promował nowy projekt swojej Fundacji – „Rozsmakuj się w Kasisi”.

Projekt fundacji to nowatorska w Polsce i bardzo popularna już na świecie inicjatywa charytatywna. Biorą w niej udział właściciele i goście lokali gastronomicznych. Klienci restauracji doliczają do swojego rachunku 2, 5 lub 10 zł.

– To propozycja bardzo łatwego zaangażowania się w konkretną pomoc charytatywną, poprzez zostawienie za pośrednictwem restauracji uczestniczącej w programie swojego dobroczynnego napiwku. To projekt pomyślany w taki sposób, że wszyscy jego uczestnicy niewielkim kosztem zyskują coś wielkiego – tłumaczy Szymon Hołownia.

Do projektu zgłosiło się kilka restauracji z całej Polski, wciąż napływają kolejne zgłoszenia. Jedną z pierwszych była restauracja Kuk Nuk w Centrum Handlowym Plaza w Rzeszowie.

– Pomysł przekazywania małej kwoty przy okazji własnego posiłku upraszcza możliwość pomagania dzieciom, które nie mają nic. Spotkałam się z zarzutami, dlaczego nie wspieramy dzieci w Polsce. Uważam, iż każde dziecko z Afryki chętnie z nimi by się zamieniło. Ponieważ, jeśli my ich nie wesprzemy – nikt tego nie zrobi – przekonuje Magdalena Dalmaczyńska, właścicielka Kuk Nuk.

Fundacja Szymona Hołowni liczy już prawie 58 tys. osób. Ci, którzy wezmą udział w akcji charytatywnej, mają szanse na zdobycie nagród i wyróżnień. Szczegóły na stronie www.fundacjakasisi.pl.

Na udziale w akcji korzystają także restauratorzy m.in. poprzez ogólnopolską promocję i możliwość umieszczenia ich lokali na mapie w wyszukiwarce „Szlakiem Dobrego Smaku”, z informacjami teleadresowymi i galerią oraz inne działania medialne.

Projekt „Rozsmakuj się w Kasisi” w Rzeszowie zainauguruje w piątek (26 września) w restauracji Kuk Nuk w rzeszowskiej Plazie. Mogą na nie przyjść osoby z zaproszeniami. Od soboty może przyjść każdy i włączyć się do akcji.

W piątek, po inauguracji projektu, o godz. 17:00 w atrium Plazy odbędzie się otwarte spotkanie z udziałem Szymona Hołowni. Publicysta opowie o swoich podróżach do Afryki, o założonej w ubiegłym roku Fundacji Kasisi oraz o najnowszej inicjatywie dobroczynnej – działającej od miesiąca drugiej Fundacji Dobra Fabryka.

Hołownia opowie także, dlaczego zdecydował się pomagać właśnie w Afryce. Spotkanie będzie okazją do obejrzenia filmów z Afryki, pokazujących miejsca, w których pomoc niosą obie fundacje dziennikarza (Zambia, Kongo i Rwanda), zdobycia autografów i nabycia jego książek.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama